wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-09| artykuł sponsorowany | GIS

GeopolisERGO na YouTube

Geopolis Sp. z o.o. uruchomiła na YouTube kanał informacyjny GeopolisERGO (https://www.youtube.com/user/GeopolisERGO/playlists), na którym umieściła dwa filmy dotyczące funkcjonalności systemu ERGO w zakresie prowadzenia i udostępniania baz danych zasobu.


GeopolisERGO na YouTube

Pierwszy film, „Zaawansowane funkcje edycji topologii obiektów mapy zasadniczej dostępne z poziomu przeglądarki internetowej” (aby obejrzeć, kliknij tutaj), prezentuje możliwości systemu ERGO w zakresie tworzenia i edycji relacji topologicznych obiektów baz danych EGiB, BDOT500 i GESUT, które są wymagane aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Prezentowane w filmie funkcjonalności dostępne są zarówno dla pracowników ODGiK, jak i dla wykonawców geodezyjnych, z poziomu elektronicznego konta geodety.

Drugi film, „Automatyczna redakcja w funkcjach udostępniania dokumentów i danych PZGiK” (aby obejrzeć, kliknij tutaj), prezentuje zalety automatycznej redakcji map systemu ERGO w procesie udostępniania danych i dokumentów zasobu. Funkcjonalność ta w sposób istotny upraszcza procesy związane z prowadzeniem zasobu oraz jego udostępnianiem, wpływając na znaczące obniżenie kosztów ogólnych związanych z ich realizacją. Automatyzacja procesów związanych z redakcją map jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań systemu ERGO.

Jak informuje spółka z Torunia, na kanale informacyjnym YouTube będą sukcesywnie umieszczane filmy prezentujące funkcjonalności systemu ERGO w poszczególnych obszarach gospodarki przestrzennej, w tym: geodezji i kartografii, gospodarki nieruchomościami, planowania przestrzennego i budownictwa, ochrony środowiska, ewidencji zabytków, demografii oraz zarządzania infrastrukturą drogową, wodociągowo-kanalizacyjną i oświetleniową. Publikowane materiały wideo kierowane są do specjalistów odpowiedzialnych za prowadzenie i udostępnianie rejestrów i ewidencji w powyższych obszarach.

Geopolis


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS