wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-09| artykuł sponsorowany | GIS

GeopolisERGO na YouTube

Geopolis Sp. z o.o. uruchomiła na YouTube kanał informacyjny GeopolisERGO (https://www.youtube.com/user/GeopolisERGO/playlists), na którym umieściła dwa filmy dotyczące funkcjonalności systemu ERGO w zakresie prowadzenia i udostępniania baz danych zasobu.


GeopolisERGO na YouTube

Pierwszy film, „Zaawansowane funkcje edycji topologii obiektów mapy zasadniczej dostępne z poziomu przeglądarki internetowej” (aby obejrzeć, kliknij tutaj), prezentuje możliwości systemu ERGO w zakresie tworzenia i edycji relacji topologicznych obiektów baz danych EGiB, BDOT500 i GESUT, które są wymagane aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Prezentowane w filmie funkcjonalności dostępne są zarówno dla pracowników ODGiK, jak i dla wykonawców geodezyjnych, z poziomu elektronicznego konta geodety.

Drugi film, „Automatyczna redakcja w funkcjach udostępniania dokumentów i danych PZGiK” (aby obejrzeć, kliknij tutaj), prezentuje zalety automatycznej redakcji map systemu ERGO w procesie udostępniania danych i dokumentów zasobu. Funkcjonalność ta w sposób istotny upraszcza procesy związane z prowadzeniem zasobu oraz jego udostępnianiem, wpływając na znaczące obniżenie kosztów ogólnych związanych z ich realizacją. Automatyzacja procesów związanych z redakcją map jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań systemu ERGO.

Jak informuje spółka z Torunia, na kanale informacyjnym YouTube będą sukcesywnie umieszczane filmy prezentujące funkcjonalności systemu ERGO w poszczególnych obszarach gospodarki przestrzennej, w tym: geodezji i kartografii, gospodarki nieruchomościami, planowania przestrzennego i budownictwa, ochrony środowiska, ewidencji zabytków, demografii oraz zarządzania infrastrukturą drogową, wodociągowo-kanalizacyjną i oświetleniową. Publikowane materiały wideo kierowane są do specjalistów odpowiedzialnych za prowadzenie i udostępnianie rejestrów i ewidencji w powyższych obszarach.

Geopolis


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS