wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-09| Mapy

Komunikacja na żywo w JakDojade

W usłudze JakDojade służącej do wyszukiwania połączeń komunikacji publicznej uruchomiono eksperymentalną funkcję planowania podróży w czasie rzeczywistym. Na początek objęła ona dwa miasta.


Komunikacja na żywo w JakDojade

Opcja została właśnie uruchomiona w aplikacji dla Androidów, a nieco wcześniej również w programie dla iOS oraz na stronie WWW. Aby korzystać z funkcji realtime, należy w ustawieniach aplikacji zaznaczyć opcję „Aktualne opóźnienia pojazdów”. Podróże w czasie rzeczywistym na razie można planować w Białymstoku i Wrocławiu, ale trwają pracę nad uruchomieniem jej w kolejnych miastach.

Jak zachwalają nowe rozwiązanie twórcy aplikacji, podróżowanie po mieście wchodzi w nowy wymiar, poprawiając jednocześnie komfort pasażera, który nie będzie już musiał bać się, że jego tramwaj odjechał. Od teraz można nie tylko obserwować rzeczywiste odjazdy czy poruszanie się pojazdów na mapie, ale także planować podróże z przesiadkami bez obawy, że autobus/tramwaj zamknie pasażerowi drzwi przed nosem. W przyszłości planowane jest również monitorowanie i przewidywanie opóźnień/przyspieszeń ruchu wynikających z cyklu życia miasta.

Ponadto w programie dodano nową możliwość dla tych, którzy chcą na bieżąco śledzić zmiany w aplikacji – otwarte beta testy, do których można się zgłosić przez kliknięcie odpowiedniej opcji w zakładce ustawień.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS