wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-05| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Kataster

Techmex SA podpisał umowę na realizację kontroli na miejscu


Wczoraj (4 czerwca) firma Techmex SA, jako lider konsorcjum, zawarła umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wykonanie usługi kontroli na miejscu metodą inspekcji terenowej oraz metodą FOTO. Wartość kontraktu wynosi blisko 16 mln zł.

Umowa zakłada przeprowadzenie kontroli na miejscu na obszarze trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego. Korzystając z metody FOTO, w której wykorzystane zostaną zobrazowania satelitarne zarejestrowane przez spółkę, Techmex SA skontroluje około 5800 gospodarstw w woj. mazowieckim, około 2900 w woj. podlaskim i około 1250 w woj. pomorskim. Przy pomocy metody inspekcji terenowej zostanie skontrolowane ponad 172 tys. ha w woj. mazowieckim, ponad 45 tys. ha w woj. podlaskim i prawie 20 tys. ha w woj. pomorskim. Przewidywany termin realizacji projektu to 30 września 2007.
Konsorcjum zostało utworzone przez Techmex SA wraz z firmami: Polskie Przedsiębiorstwo Geodezyjno Kartograficzne SA, Ludmiła Pietrzak InterTIM i Level Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe Sp. z o.o.

Historia realizacji przez Techmex projektów na rzecz ARiMR:

Luty 2003 r. – podpisanie pierwszego kontraktu na wykonanie 50 tys. km2 ortofotomapy terenu Polski, wartość umowy wyniosła 12 mln zł. Sierpień 2005 r. – konsorcjum, któremu przewodził Techmex, podpisało umowę na przeprowadzenie kontroli na miejscu (w ramach systemu IACS) w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. W ramach kontraktu o wartości prawie 9 mln zł metodą FOTO skontrolowano 200 tys. ha powierzchni (około 4500 gospodarstw rolnych). Sierpień 2005 r. – podpisanie umowy (jako podwykonawca) na wykonanie kontroli na miejscu na terenie województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego i śląskiego. Wartość kontraktu to 20 mln zł. Grudzień 2005 r. – podpisanie dwóch umów (jako podwykonawca) o łącznej wartości 13,5 mln zł. Przedmiotem kontraktów były usługi fotointerpretacji, wykonywane na podstawie ortofotomapy, w celu opracowania kolejnych elementów systemu IACS. Maj 2007 r. – podpisanie umowy na wykonanie kontroli na miejscu metodą inspekcji terenowej i metodą FOTO w województwach mazowieckim, podlaskim i pomorskim. Łączna wartość kontraktu – 16 mln zł.

Źródło: Techmex SA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS