wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-05| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Odbiornik Leica inteligentnie dobierze sygnały

Szwajcarska firma Leica Geosystems (grupa Hexagon) zaprezentowała nowy odbiornik satelitarny Viva GS16. Jak zachwala go producent, instrument oferuje inteligentne dobieranie sygnałów, lepszą współpracę z tachimetrami oraz udoskonalone oprogramowanie polowe.


Odbiornik Leica inteligentnie dobierze sygnały

Urządzenie posiada wbudowaną 555-kanałową płytę odbiorczą, która śledzi wszystkie dostępne sygnały GNSS, a także te planowane, które będą uruchomione po ukończeniu budowy systemów BeiDou, Galileo czy QZSS. Leica Viva GS16 wyróżnia ponadto funkcja dobierania sygnałów. Instrument sam rozpozna, które z nich w danych warunkach pomiarowych będą optymalne do wyznaczenia pozycji. Urządzenie korzysta ponadto z usługi SmartLink. Dzięki niej nawet po utracie połączenia z korektami odbiornik może kontynuować pomiary z wysoką dokładnością – jest to możliwie dzięki wykorzystaniu technologii PPP (Precise Point Positioning).

Odbiornik działa pod kontrolą oprogramowania polowego Captivate w nowej wersji 2.00. Pozwala to użytkownikowi m.in.: pracować na modelach 3D, nawiązywać bezpośrednie połączenie z tachimetrami czy urządzeniami typu MultiStation oraz prowadzić sprawną wymianę danych pomiarowych między biurem a terenem.

Wraz z premierą Captivate 2.00 Leica zaprezentowała również oprogramowanie SmartWorx Viva 6.00. Wyróżnia je funkcja Dynamic Lock, czyli udoskonalone wydanie mechanizmu automatycznego rozpoznawania celu ATRplus. Nowe rozwiązanie znacznie poszerza zasięg działania tej technologii, co można wykorzystać np. w systemach sterowania maszynami. SmartWorx Viva 6.00 oferuje ponadto obsługę modułu Bluetooth dalekiego zasięgu w tabletach CS35, który może być wykorzystany np. do sterowania tachimetrem zmotoryzowanym.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS