Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-05-05| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Odbiornik Leica inteligentnie dobierze sygnały

Szwajcarska firma Leica Geosystems (grupa Hexagon) zaprezentowała nowy odbiornik satelitarny Viva GS16. Jak zachwala go producent, instrument oferuje inteligentne dobieranie sygnałów, lepszą współpracę z tachimetrami oraz udoskonalone oprogramowanie polowe.


Odbiornik Leica inteligentnie dobierze sygnały

Urządzenie posiada wbudowaną 555-kanałową płytę odbiorczą, która śledzi wszystkie dostępne sygnały GNSS, a także te planowane, które będą uruchomione po ukończeniu budowy systemów BeiDou, Galileo czy QZSS. Leica Viva GS16 wyróżnia ponadto funkcja dobierania sygnałów. Instrument sam rozpozna, które z nich w danych warunkach pomiarowych będą optymalne do wyznaczenia pozycji. Urządzenie korzysta ponadto z usługi SmartLink. Dzięki niej nawet po utracie połączenia z korektami odbiornik może kontynuować pomiary z wysoką dokładnością – jest to możliwie dzięki wykorzystaniu technologii PPP (Precise Point Positioning).

Odbiornik działa pod kontrolą oprogramowania polowego Captivate w nowej wersji 2.00. Pozwala to użytkownikowi m.in.: pracować na modelach 3D, nawiązywać bezpośrednie połączenie z tachimetrami czy urządzeniami typu MultiStation oraz prowadzić sprawną wymianę danych pomiarowych między biurem a terenem.

Wraz z premierą Captivate 2.00 Leica zaprezentowała również oprogramowanie SmartWorx Viva 6.00. Wyróżnia je funkcja Dynamic Lock, czyli udoskonalone wydanie mechanizmu automatycznego rozpoznawania celu ATRplus. Nowe rozwiązanie znacznie poszerza zasięg działania tej technologii, co można wykorzystać np. w systemach sterowania maszynami. SmartWorx Viva 6.00 oferuje ponadto obsługę modułu Bluetooth dalekiego zasięgu w tabletach CS35, który może być wykorzystany np. do sterowania tachimetrem zmotoryzowanym.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama