wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-05| Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma

Siedem nagród branżowych dla drukarek i skanerów Hewlett-PackardCztery pozycje z oferty działu rozwiązań do druku grafiki artystycznej HP (HP Graphic Arts) zdobyły nagrody dla najlepszych produktów roku 2007 przyznawane przez europejskie stowarzyszenie wydawców prasy (European Digital Press Association — EDP). Rozwiązania HP do cyfrowego przetwarzania obrazu uhonorowano ponadto trzema nagrodami stowarzyszenia TIPA (Technical Image Press Association), nazywanymi „Oskarami fotografii cyfrowej”.

Nagrody EDP otrzymały:

HP Designjet Z6100 — najlepsza drukarka szerokoformatowa (w kategorii nakładu do 1,6 mln), Folia Premium Vivid Colour Backlit Film — najlepszy nośnik do drukowania materiałów eksponowanych w pomieszczeniach, Wkład atramentowy Vivera HP 91 — najlepszy atrament do drukowania materiałów eksponowanych w pomieszczeniach, HP Scitex FB6700 — najlepsza maszyna drukarska do zastosowań przemysłowych.

Z kolei stowarzyszenie TIPA wyróżniło następujące produkty:

HP Designjet Z3100 — najlepszą drukarkę wielkoformatową, HP Photosmart Studio — najlepszy kiosk fotograficzny, HP Scanjet G4050 — najlepszy płaski skaner fotograficzny.

EDP jest pierwszym w Europie stowarzyszeniem wydawców prasy zajmującej się cyfrowymi rozwiązaniami do druku grafiki, skupiającym najlepsze magazyny o tej tematyce z całego kontynentu. O przyznaniu nagród EDP decyduje zespół wydawców, konsultantów i specjalistów z dziedziny grafiki. Standardy są wysokie – jeśli w określonej kategorii żaden produkt nie jest wystarczająco dobry, nagroda nie zostaje przyznana.
Organizacja TIPA skupia 31 europejskich wydawców publikacji dotyczących fotografii i przetwarzania obrazu, takich jak Chasseur d’Images, Foto Multimedia News i Professional Photographer. TIPA przyznaje nagrody różnym produktom związanym z fotografią cyfrową.
Nagrodzone plotery z serii HP Designjet Z6100 przeznaczone są m.in. dla specjalistów w dziedzinie systemów informacji przestrzennej (GIS) i aplikacji inżynierskich (CAD).

Więcej o tym sprzęcie w czerwcowym numerze GEODETY.

Źródło: HP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS