wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-05| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Ludzie

Ponad milion użytkowników oprogramowania 3D firmy Autodesk


Firma Autodesk poinformowała, że liczba użytkowników oprogramowania do projektowania trójwymiarowego – Autodesk Inventor, Autodesk Revit oraz AutoCAD Civil 3D – przekroczyła milion.

Dzięki modelom 3D klienci mogą nie tylko zobaczyć, ale także sprawdzić swoją koncepcję zanim stanie się ona rzeczywistością. Prototypy cyfrowe, tworzone za pomocą rozwiązań Autodesku, umożliwiają bowiem szczegółową wizualizację, analizę oraz symulację zachowania obiektu w świecie rzeczywistym. Pozwala to klientom tworzyć precyzyjne modele – ulepszać i zmieniać pomysły na wczesnych etapach projektowania.
Informacja o milionowym użytkowniku zbiegła się z ogłoszeniem wyników finansowych za pierwszy kwartał roku finansowego 2008, według których przychody firmy wyniosły 509 mln dolarów, co w porównaniu z pierwszym kwartałem 2007 roku stanowi wzrost o 17%.

Rozwiązania 3D oferowane przez Autodesk to m.in.:

Autodesk Inventor – podstawowe narzędzie do prototypowania cyfrowego, a zarazem najlepiej sprzedające się na świecie oprogramowanie 3D dla sektora przemysłowego; Autodesk Revit – platforma modelowania informacji o budynku przeznaczona dla sektora budowlanego; AutoCAD Civil 3D – kompleksowy pakiet oprogramowania przeznaczony do projektowania, kreślenia i zarządzania szeroką gamą projektów z zakresu inżynierii lądowej; AutoCAD Map 3D – platforma GIS do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi.

Źródło: Autodesk


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS