wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-05| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Ludzie

Ponad milion użytkowników oprogramowania 3D firmy Autodesk


Firma Autodesk poinformowała, że liczba użytkowników oprogramowania do projektowania trójwymiarowego – Autodesk Inventor, Autodesk Revit oraz AutoCAD Civil 3D – przekroczyła milion.

Dzięki modelom 3D klienci mogą nie tylko zobaczyć, ale także sprawdzić swoją koncepcję zanim stanie się ona rzeczywistością. Prototypy cyfrowe, tworzone za pomocą rozwiązań Autodesku, umożliwiają bowiem szczegółową wizualizację, analizę oraz symulację zachowania obiektu w świecie rzeczywistym. Pozwala to klientom tworzyć precyzyjne modele – ulepszać i zmieniać pomysły na wczesnych etapach projektowania.
Informacja o milionowym użytkowniku zbiegła się z ogłoszeniem wyników finansowych za pierwszy kwartał roku finansowego 2008, według których przychody firmy wyniosły 509 mln dolarów, co w porównaniu z pierwszym kwartałem 2007 roku stanowi wzrost o 17%.

Rozwiązania 3D oferowane przez Autodesk to m.in.:

Autodesk Inventor – podstawowe narzędzie do prototypowania cyfrowego, a zarazem najlepiej sprzedające się na świecie oprogramowanie 3D dla sektora przemysłowego; Autodesk Revit – platforma modelowania informacji o budynku przeznaczona dla sektora budowlanego; AutoCAD Civil 3D – kompleksowy pakiet oprogramowania przeznaczony do projektowania, kreślenia i zarządzania szeroką gamą projektów z zakresu inżynierii lądowej; AutoCAD Map 3D – platforma GIS do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi.

Źródło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS