wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-26| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto dostarczy satelitarne ortofoto dla ARiMR?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozstrzygnęła przetarg na opracowanie ortofotomapy na podstawie scen satelitarnych.


Kto dostarczy satelitarne ortofoto dla ARiMR?

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie cyfrowej ortofotomapy na podstawie przetworzenia panchromatycznych i wielospektralnych scen satelitarnych. Materiał ma być wykonywany przez kolejne 3 lata (2016-18) w podziale na rozłączne obszary w ramach czterech odrębnych części.

W ramach części I-III opracowana będzie jedynie ortofotomapa na potrzeby kontroli dopłat metodą FOTO, natomiast w ramach części IV – również na potrzeby testu jakości QALPIS.

Łączna powierzchnia opracowania obejmuje 119 500 km kw., w tym każda z części I-III o pow. 28 375 km kw., a część IV – 34 375 km kw.

O ile nie wpłyną protesty, poszczególne części wykonają:
• I – Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki z Warszawy, wartość oferty 228 tys. zł,
• II – Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji, 225 tys. zł,
• III – PPG Warszawa, 227 tys. zł,
• IV – WIZIPiSI, 253 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przeczytałem Twoją wypowiedź Dydaktyku. Piszemy o kierunku geodezja i kartografia, a zatem studentów wcale nie ubywa. Ubywa kandydatów na studia, a to co innego. Studentów ubywa w "szkołach" prywatnych, ale to są "studenci". A uczelnie właśnie "rosną". Ileż to otwarto w Polsce studiów geodezyjnych? Na najmniejszych politechniczkach - wszędzie, gdzie się tylko dało. A poziom zatrudnienia pracowników naukowych i dydaktycznych w ostatnich 10 latach, jest stały wg Ciebie? A lawinowy wzrost liczby doktoratów z geodezji i kartografii... A profesorów z geodezji i kartografii nie przybyło? Nie piszę o belwederskich, bo tym zostaje już tylko walka o różne stanowiska, ale o tzw. pracownikach samodzielnych. Jest takowych w Polsce ponad 150! To mało? Jak na geodezję? A ja znam przynajmniej jednego prezesa/profesora, co to bardzo udziela się również na tym forum.:-) Coś Ci umknęło. Każde dodatkowe zatrudnienie, wykonywane w "wolnym" czasie, rzutuje na działalność naukową każdego, bo doba ma tylko 24 godziny.
 2 
odpowiedz zgłoś
A jeszcze pytanie Czy Polskie Przedsiębiorstwo Gematyki Warszawa i PPG Warszawa to nie to samo? Wcześniej ktoś zauważył podobne powtórzenie dla pozostałych dwóch...
 1 
odpowiedz zgłoś
Hola Wszelkie artykuły na geoforum pokazuje że studentów ubywa... a uczelnie nie rosną. Rozbudowa kadry jest żmudnym i czasochłonnym procesem z racji finansowania z uwzględnieniem składowej z lat poprzednich a także przepisami wewnętrznymi zakazujacymi wzrostu liczby studentów na uczelni sumarycznie na wydziałach o założony procent. Profesorów geodezji i kartografii jest dosłownie kilkudziesięciu w kraju i nie kojarzę, aby któryś z nich tlukl biznesy na lewo i prawo. Profesorów belwederskich bardzo brakuje, przez co nie ma nas geodetow w gremiach, które rozdają kasę w wielu instytucjach... Co do łączenia etatu z działalnością to póki nie rzutuje to na prace naukowa dziekan nie powinien nic z tym robić - rodzi to nierzadko współpracę i odrywa pracownika od murów uczelni dając obraz wykonawstwa. Gdy jednak doktor jeden czy drugi spędza 2 dni na wydziale, bo w tym czasie robi podziały albo pilnuje biznesu to już gorzej...
 1 
odpowiedz zgłoś
do abram Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki to nowy pomysł Jacka Koriata. Zorientowani wiedzą jaką ten Pan ma historię.
 2 
odpowiedz zgłoś
To tylko pozornie pytanie, które nie dotyczy tematu. Nasza nauka stoi kiepsko, a ja się zastanawiam, jak długo jeszcze różni prezesi będą zajmowali miejsca pracy na uczelniach osobom, które mogłyby się tej nauce mocno poświęcić. Ja rozumiem, że to jest zgodne z prawem i rektor decyduje, ale nie zmienia faktu, że jest to chore. Kiedy zostanie zlikwidowana wieloetatowość na polskich uczelniach oraz możliwość prowadzenia działalności gospodarczej obok stosunku pracy? Profesorów i innych mędrców przybywa tylko dlatego, że studentów przybywa i przepisy to ułatwiają. Liczba profesorów w Polsce nie oddaje stanu nauki, a na pewno nie w zakresie geodezji i kartografii.
 4 
odpowiedz zgłoś
Czyli przetarg wygrały 2 firmy.
 5 
odpowiedz zgłoś
uwaga do redakcji: WIZIPiSI i Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji to ta sama firma. Takie rozpisanie sugeruje nie znającemu się czytelnikowi dwóch różnych wykonawców, chyba że jest to celowe działanie Pana Królikowskiego.
 4 
odpowiedz zgłoś
zwycięzca, firma Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki z Warszawy ma datę rejestracji w KRS 28 grudnia 2015, także widać doświadczenie i wiedzę ogromną wprost stworzoną do realizacji tego projektu. Czego boi się wykonawcy że na okoliczność realizacji zakładają nową firmę?
 3 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS