wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-22| Geodezja, Prawo, Przetargi, Kataster

Szczecin zleca regulację stanów prawnych

Urząd Miasta Szczecin ogłosił przetarg na prowadzenie postępowania w zakresie regulacji stanów prawnych urządzeń przesyłowych posadowionych na gruntach stanowiących własność Gminy Miasto Szczecin, celem regulacji tytułów prawnych do zajmowanych nieruchomości. Zamówienie składa się z trzech części i zamawiający wymaga wniesienia wadium (łącznie) w wysokości 1,226 mln zł.


Szczecin zleca regulację stanów prawnych

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na reprezentowaniu Gminy Miasto Szczecin w zakresie ustanawiania służebności przesyłu na nieruchomościach pozostających w zasobie GMS w związku z zajęciem nieruchomości przez przedsiębiorstwa przesyłowe pod urządzenia:
• część I – służące do przesyłu energii elektrycznej;
• część II – służące do przesyłu gazu;
• część III – telekomunikacyjne.

Usługi będą obejmowały w szczególności:
• prowadzenie negocjacji mających na celu zawarcie umowy o ustanowienie służebności przesyłu, za wynagrodzeniem nie niższym, niż wartość tych służebności oszacowana przez rzeczoznawcę majątkowego w przekazanych wycenach;
• prowadzenie przed sądami postępowań o ustanowienie służebności przesyłu, w razie niemożności zawarcia umowy w tym przedmiocie;
• doprowadzenie do ujawnienia służebności przesyłu w księdze wieczystej poszczególnych nieruchomości.
Termin wykonania zamówienia to 48 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości część I – 567 tys. zł, część II – 520 tys. zł, część III – 139 tys. zł. można składać do 30 maja. Kryteriami wyboru najkorzystniejszych propozycji są cena (85%) oraz doświadczenie wykonawcy (15%).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skok na kasę Z wadium jest wszystko w porządku. Większy problem to sama idea. Miasto szacuje, że wartość służebności dla energetyki to 155 mln, dla gazu 142 mln. Jak myślicie, o ile wzrosną koszty przesyłu w taryfie? Przecież to tylko jedno miasto. Jakie będą koszty w skali kraju? Po to są wydzielone w przestrzeni działki publiczne, by przez nie przebiegały media.... No ale ktoś robi skok na kasę...
 1 
odpowiedz zgłoś
wadium coś nie tak z tym wadium ;)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS