wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-20| Teledetekcja, Sprzęt

Vexcel prezentuje kamerę wysokich lotów

Oferta kamer fotogrametrycznych UltraCam austriackiej firmy Vexcel Imaging rozszerzyła się o model Condor przeznaczony do nalotów rozległych obszarów.


Vexcel prezentuje kamerę wysokich lotów

System Condor jest wyposażony w matrycę RGB o wymiarach 37 800 x 5200 px, a także w sensor panchromatyczny o niższej rozdzielczości, który ułatwia automatyczne generowanie produktów DSMortho oraz DTMortho cechujących się odpowiednią ostrością oraz dokładnością geometryczną i radiometryczną. Kamera obrazuje również w bliskiej podczerwieni, co pozwala wykorzystywać ją w pozyskiwaniu obrazów np. na potrzeby rolnictwa czy leśnictwa.

Sensor przeznaczony jest przede wszystkim do sprawnego obrazowania rozległych obszarów z wysokiego pułapu. Przy wymaganej rozdzielczości terenowej 10 cm szerokość ścieżki zbierania danych wynosi 3,7 km, a dla 25 cm – 9 km. Pracę na wysokim pułapie ułatwiają: szerokie pole widzenia kamery (41°), funkcja kompensacji ruchu postępowego oraz zapis zdjęć do nieskompresowanego formatu RAW 14 bit, co ułatwia późniejszą obróbkę materiału, w tym korekcję wpływu atmosfery.

– UltraCam Condor to nasza odpowiedź na rosnącą potrzebę zwiększania produktywności i efektywności obrazowania rozległych obszarów. Nasza nowa kamera pozwala latać wyżej, dalej i szybciej bez negatywnego wpływu na jakość danych – mówi prezes Vexcel Imaging Alexander Wiechert.

Kamera UltraCam Condor wejdzie do sprzedaży jesienią br.

Źródło: Vexcel Imaging, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS