wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-04| Geodezja, GIS, Firma, Software, Kataster

Fuzja Sygnity i Emax już zakończona


Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS zarejestrował połączenie spółek Sygnity i Emax, co oznacza formalne zakończenie fuzji obu firm, która rozpoczęła się w maju 2006 roku.

W wyniku fuzji powstaje w Polsce druga, co do wielkości, giełdowa spółka informatyczna, zatrudniająca blisko 3000 tys. ekspertów z różnych branż polskiej gospodarki. Wartość fuzji obydwu spółek wyniosła ponad pół miliarda złotych. Zarząd Sygnity przewiduje, że pierwsze synergie po stronie przychodów i kosztów wynikające z fuzji spółka zanotuje w III kwartale tego roku. Spółka zakłada uzyskanie dodatkowych przychodów w wysokości 177,6 mln złotych do 2010 roku oraz dodatniego wpływu całego procesu na EBIT w tym samym czasie w wysokości 87,3 mln złotych. Zamiana akcji Emaksu na Sygnity oraz ich wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych powinno się zakończyć około 20 czerwca 2007 roku.

Spółka rozpoczęła też projekt związany z transformacją całej Grupy Kapitałowej, uchwalając Plan Transformacji wraz z jego ramowym harmonogramem do końca roku 2008.
Zarząd Sygnity planuje, że:

ARAM pozostanie odrębną spółką ze 100% udziałem Sygnity SA i stanowić będzie jeden z dwóch filarów sektora publicznego; inne największe spółki zostaną połączone z Sygnity SA; spółki outsourcingowe (Web Inn, ZEC Infoservice, Elpoinformatyka) oraz geoinformatyczne (Geomar i KPG) zostaną skonsolidowane i będą działać jako odrębny podmiot w ramach Grupy Sygnity, co powinno umożliwić im dynamiczny rozwój, także w obszarach komplementarnych dla usług IT; na rynkach zagranicznych Sygnity będzie kontynuowała działania poprzez spółki zarejestrowane w poszczególnych krajach (Rosja-CL CIS, Litwa-UAB Baltijos KC); w spółkach, w których Sygnity posiada mniejszościowe pakiety udziałów, Spółka będzie stosować politykę pasywnego inwestora i w miarę możliwości zmniejszać tam swoje zaangażowanie.

Konsolidacja powinna zakończyć się do końca 2008 roku.

Źródło: Sygnity S.A.


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS