wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-04| Geodezja, GIS, Firma, Software, Kataster

Fuzja Sygnity i Emax już zakończona


Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS zarejestrował połączenie spółek Sygnity i Emax, co oznacza formalne zakończenie fuzji obu firm, która rozpoczęła się w maju 2006 roku.

W wyniku fuzji powstaje w Polsce druga, co do wielkości, giełdowa spółka informatyczna, zatrudniająca blisko 3000 tys. ekspertów z różnych branż polskiej gospodarki. Wartość fuzji obydwu spółek wyniosła ponad pół miliarda złotych. Zarząd Sygnity przewiduje, że pierwsze synergie po stronie przychodów i kosztów wynikające z fuzji spółka zanotuje w III kwartale tego roku. Spółka zakłada uzyskanie dodatkowych przychodów w wysokości 177,6 mln złotych do 2010 roku oraz dodatniego wpływu całego procesu na EBIT w tym samym czasie w wysokości 87,3 mln złotych. Zamiana akcji Emaksu na Sygnity oraz ich wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych powinno się zakończyć około 20 czerwca 2007 roku.

Spółka rozpoczęła też projekt związany z transformacją całej Grupy Kapitałowej, uchwalając Plan Transformacji wraz z jego ramowym harmonogramem do końca roku 2008.
Zarząd Sygnity planuje, że:

ARAM pozostanie odrębną spółką ze 100% udziałem Sygnity SA i stanowić będzie jeden z dwóch filarów sektora publicznego; inne największe spółki zostaną połączone z Sygnity SA; spółki outsourcingowe (Web Inn, ZEC Infoservice, Elpoinformatyka) oraz geoinformatyczne (Geomar i KPG) zostaną skonsolidowane i będą działać jako odrębny podmiot w ramach Grupy Sygnity, co powinno umożliwić im dynamiczny rozwój, także w obszarach komplementarnych dla usług IT; na rynkach zagranicznych Sygnity będzie kontynuowała działania poprzez spółki zarejestrowane w poszczególnych krajach (Rosja-CL CIS, Litwa-UAB Baltijos KC); w spółkach, w których Sygnity posiada mniejszościowe pakiety udziałów, Spółka będzie stosować politykę pasywnego inwestora i w miarę możliwości zmniejszać tam swoje zaangażowanie.

Konsolidacja powinna zakończyć się do końca 2008 roku.

Źródło: Sygnity S.A.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS