Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-04-04| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

GUGiK uruchamia portal PZGiK. Na razie ułatwi korzystanie z ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii uruchomił 1 kwietnia portal PZGiK, który ma pozwalać na korzystanie przez internet z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


GUGiK uruchamia portal PZGiK. Na razie ułatwi korzystanie z ASG-EUPOS

Na razie w serwisie działają trzy moduły. Największym ułatwieniem jest moduł ASG-EUPOS, dzięki któremu dostęp do korekt tego systemu można wykupić łatwiej i szybciej niż dotychczas, i do tego o dowolnej porze dnia i nocy. Należna opłata wnoszona jest drogą płatności elektronicznych PayByNet za pomocą przelewu internetowego, a już wkrótce również za pomocą kart kredytowych i płatniczych. Opłacona w ten sposób usługa ASG-EUPOS jest uruchamiana w ciągu kilku minut po realizacji płatności – zapewnia GUGiK.

Funkcja przedłużenia posiadanej licencji pozwala natomiast zachować ciągłość dostępu do usług ASG-EUPOS bez konieczności wprowadzania zmian w konfiguracji sprzętu pomiarowego. Klientom, którzy nie posiadają jeszcze konta w systemie, portal PZGiK umożliwia jego utworzenie i zamówienie do odpowiedniej usługi bez konieczności wcześniejszego logowania się w systemie ASG-EUPOS. Wszystkie dokumenty licencyjne i księgowe dotyczące wniosków złożonych przez portal PZGIK klient może pobrać ze swojego konta w portalu PZGIK.

Poza tym w serwisie znajdziemy jeszcze dwa moduły – weryfikacji licencji (do korzystania z którego należy podać jej numer), a także moduł dostępu do otwartych danych PZGiK (linkuje on do strony CODGiK-u, z której już wcześniej można było pobrać te dane).

GUGiK zapowiada, że możliwości portalu PZGiK będą systematycznie rozbudowywane. Jak można wnioskować z układu strony głównej, serwis pozwoli na zamawianie: map topograficznych i tematycznych, zdjęć lotniczych, ortofotomap, numerycznych modeli terenu, danych BDOT, materiałów z rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, a także zgłaszanie prac geodezyjnych i kartograficznych.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama