wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-01| Teledetekcja, Firma

MGGP Aero testuje mobilne fotopunkty [prima aprilis]

Dział Badań i Rozwoju MGGP Aero testuje automobilne stacje GNSS, czyli fotopunkty rejestrowane i mierzone w czasie rzeczywistym – poinformowała dziś (1 kwietnia) spółka na swoim profilu na Facebooku.


MGGP Aero testuje mobilne fotopunkty [prima aprilis]

Podczas wykonywania nalotów fotogrametrycznych samochody przemieszczają się po wcześniej zaplanowanej trasie. Rejestrowana jest superpozycja oznakowanego pojazdu, a właściwie fotopunktów znajdujących się na dachu i masce . Poprawki uwzględniają błąd synchronizacji czasu δt zegara odbiornika z czasem GPS zarówno dla danych zbieranych przez samochody, jak i systemy INS w samolotach.

Firma MGGP Aero pierwszy raz testowała ten system w miniony weekend w Warszawie. Spółka zapowiada, że wkrótce opublikuje zdjęcia lotnicze stolicy pozyskane w ramach tych testów, a wnioski z projektu badawczego pokaże na międzynarodowej konferencji fotogrametrycznej, która odbędzie się w lipcu 2016 roku w Pradze.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jeśli to żart... to szalenie ciekawy z punktu widzenia fotogrametrii. Systemy pozycjonowania (GNSS i inercyjne) są na tyle dokładne, że problemu nie stanowi wyznaczenie pozycji pojazdów w ruchu z dużą dokładnością. Jest kilka problemów do rozwiązania bo podejście nietypowe, ale moim zdaniem potencjał jest spory. Może w fotogrametrii lotniczej nie do końca, bo samoloty załogowe latają za szybko, ale w niskopułapowej z udziałem RPAS rozwiązanie może być bardzo obiecujące. Mobilna stacja kontroli na samochodzie mobilny fotopunkt w jednym, lot np. przy inwentaryzacji pasa rogowego cały czas w trybie VLOS (więc bez specjalnych ograniczeń prawnych) i fotopunkt na każdym zdjęciu. Warto się pochylić i przeliczyć.
 2 
odpowiedz zgłoś
ale jaka bujda jak prawda? 1. Tak dziwnie oklejone auto widziane było w Stolicy. 2. Na flightradar wszystko się zgadza bowiem wykonano naloty nad Warszawą w tym czasie. 3. Wspomniana konferencja faktycznie jest planowana w Pradze. 4. Oni nigdy nie żartują ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Biedny naukowiec Teraz go pozwą za rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji bijących w powagę CODGiK... Ja znam tych z MGGP... Dzisiaj żartują, a za pół roku okaże się, że przy okazji żartu wpadli na świetny pomysł.
 1 
odpowiedz zgłoś
~dr Czy mogę prosić o kontakt do naukowca na priv?
 1 
odpowiedz zgłoś
ale mi to news mam lepszy - ponoć jakiś naukowiec uzyskał materiały z CODGiK w mniej niż miesiąc!
 2 
odpowiedz zgłoś
Inne testy. Pewna inna firma (jednoosobowa firma geodezyjna absolwenta technikum) działająca we współpracy z geodetą uprawnionym (posiadającym prawo jazdy) dzisiaj tj. 1 kwietnia podjęła próby testowe pomiarów stolikowych mobilnych przy wykorzystaniu motocykla marki WSK. Dwuosobowy zespół pomiarowy "mierzy się" przy różnych stolikach ale zawsze w oznakowanych kaskach. Jeśli ktoś z Was widział zespół gdzieś w terenie to niezależnie od wyniki tych testów... proszę niech da znać żonom tych Panów w celu szybkiej weryfikacji i opracowania wyników...
 3 
odpowiedz zgłoś
ponoć w Krakowie testy zostały przerwane przez kibiców Wisły, którzy zażądali umieszczenia symbolu białej gwiazdy zamiast Legionowskiej L-ki.
 2 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS