wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-24| Edukacja, Ludzie

Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi Prorektorem UMK w Toruniu

Prof. Wojciech Wysota z Katedry Geologii i Hydrogeologii Wydziału Nauk o Ziemi, który obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi, został wybrany prorektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ds. Współpracy z Zagranicą i Otoczeniem Gospodarczym na kadencję 2016-20.


Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi Prorektorem UMK w Toruniu

W ponad 70-letniej historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest to trzeci prorektor pochodzący z jednostki geograficznej. W latach 1952-54 stanowisko prorektora ds. Nauki pełnił prof. Rajmund Galon (geomorfolog), a w latach 1984-87 prorektorem ds. Nauczania był prof. Gabriel Wójcik (klimatolog).

Prof. Wojciech Wysota jest cenionym specjalistą w zakresie geologii i geomorfologii glacjalnej, paleogeografii czwartorzędu, sedymentologii osadów czwartorzędowych oraz kartowania geologicznego i geomorfologicznego. Ukończył w 1982 r. na UMK w Toruniu studia geograficzne, w 1992 r. obronił w ośrodku toruńskim pracę doktorską, a w 2003 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w zakresie geologii czwartorzędu w Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie. W 2012 roku otrzymał tytuł profesora nauk o Ziemi.

Wojciech Wysota jest autorem lub współautorem ponad 200 publikacji, w tym 32 oryginalnych artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych, 38 monografii i rozdziałów w monografiach, 13 rozdziałów w podręcznikach oraz trzech Szczegółowych arkuszy map geologicznych (arkusze –Górzno, Lidzbark Welski, Golub-Dobrzyń) oraz szeregu innych publikacji oraz doniesień konferencyjnych. Dorobek naukowy z zakresu geologii czwartorzędu i geomorfologii według Web of Science to 156 cytowań, a indeks Hirscha – 7. Ostanio opublikowaną pracą naukową jest „Ice stream motion facilitated by a shallow-deforming and accreting bed”, która ukazała się w marcu 2016 roku w jednym z najbardziej prestiżowych światowych czasopism naukowych – Nature Communications.

Prorektor-elekt ma bardzo duże doświadczenie w zakresie pozyskiwania i kierowania projektami badawczymi. Kierował dwoma projektami badawczymi KBN/MNiSW, kilkunastoma grantami UMK, był wykonawcą w czterech projektach międzynarodowych, kierował 10 umowami i pracami wdrożeniowymi, wykonał ponad 20 ekspertyz, opinii i raportów środowiskowych opracowanych na potrzeby przedsiębiorstw i jednostek samorządowych.

Źródło: UMK Toruń


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS