wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-23| Edukacja

Studenci WGiK PW projektują Starachowice

17 marca w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyło się seminarium pt. „Koncepcje zagospodarowania przestrzennego wybranych obszarów problemowych Miasta Starachowice”. W trakcie spotkania swoje projekty urbanistyczne zaprezentowali studenci Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


Studenci WGiK PW projektują Starachowice <br />
fot. M. Zatorska (UM Starachowice)
fot. M. Zatorska (UM Starachowice)

Tematem zajęć dydaktycznych było przedstawienie i omówienie 7 obszarów problemowych w Starachowicach oraz opracowanie dla nich odpowiednich koncepcji urbanistycznych ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań przyrodniczych. Seminarium to realizacja zadań zaplanowanych w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Starachowice a Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

– Projekty przygotowane przez studentów to wstęp do dyskusji na temat tego, jak wybrane tereny w naszym mieście będą się zmieniały w najbliższych latach – mówił prezydent Starachowic Marek Materek. – Prace dotyczą zagospodarowania otoczenia zbiorników wodnych Piachy, Lubianka i Pasternik. Na studenckich projektach pojawiły się także okolice dworca zachodniego, tereny Starachowickiej Strefy Rodziny zlokalizowane na placu pod skałkami oraz otoczenie Starachowickiego Centrum Kultury. Miejsca te, są kluczowe dla Starachowic i chcieliśmy, aby były lepiej zagospodarowane, aby stanowiły wizytówkę naszego miasta – tłumaczył.

– Studenci w swoich pracach przedstawili pomysły zagospodarowania terenów, które gmina ma zawarte w programie inwestycyjnym opracowanym na najbliższe lata. Są to projekty związane z modelową rewitalizacją miasta – powiedział architekt miasta Marcin Bednarczyk.


fot. KGPiNSP WGiK PW

Podczas seminarium wyłoniono również laureata konkursu na najlepszą pracę dyplomową w zakresie gospodarki przestrzennej i rozwoju miasta poświęconą Gminie Starachowice. Zwycięzcą został Kacper Kępiński, student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Za pracę „Nowa Narzędziownia. Adaptacja budynku dawnego Zakładu Narzędzi Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR” otrzymał 1500 zł.

Projekty studentów WGiK PW można obejrzeć w sali Olimpia Urzędu Miejskiego.

Relacja filmowa z seminarium

Źródło: UM Starachowice


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS