Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-18| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Hemisphere prezentuje nową generację odbiorników geodezyjnych

Innowacyjne technologie pomiaru Athena, Atlas, BaseLink, aRTK i SureFix, a także możliwość sterowania urządzeniem z poziomu przeglądarki internetowej – to w ocenie firmy Hemisphere GNSS najważniejsze wyróżniki jej najnowszego odbiornika geodezyjnego S321.


Hemisphere prezentuje nową generację odbiorników geodezyjnych

Technologia Athena oferuje m.in. krótki czas inicjalizacji (w 99,9% przypadków poniżej 15 s), a także zachowanie wysokiej dokładności w trudnych warunkach pomiarowych, przy długich wektorach oraz przy dużej aktywności jonosfery. Atlas to z kolei satelitarne korekty, które w dowolnym zakątku świata pozwalają wyznaczać pozycję z centymetrową dokładnością (4 cm RMS, 8 cm – prawdopodobieństwo 95%).

S321 oferuje ponadto technologię BaseLink. Dzięki niej w trybie bazy instrument może nadawać korekty Atlas przez radio do innych odbiorników, również innych marek.

Dwie zupełnie nowe technologie w sprzęcie marki Hemisphere GNSS to aRTK oraz SureFix. W przypadku aRTK odbiornik po utracie łączności ze strumieniem korekt RTK (albo poprzez utratę łączności radiowej albo poprzez utratę odbioru sygnału GSM/GPRS) automatycznie rozpoczyna wykorzystywanie odbioru sygnału Atlas. Gwarantuje to utrzymanie dokładności RTK, przy czym w tym wariancie pracy w czasie do 20 minut odbiór sygnału Atlas zawarty jest w cenie odbiornika (nie wymaga wykupienia żadnej standardowej subskrypcji Atlas). Na zbliżonej zasadzie działa SureFix – rozwiązanie łączy strumienie RTK i Atlas, oferując praktycznie stuprocentową pewność zachowania odpowiedniej dokładności i wiarygodności pomiaru.

Źródło: Hemisphere GNSS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS