wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2016-03-14| Geodezja, GIS, Firma, Software

WIZIPISI dystrybutorem oprogramowania AllegroGraph

Firma Franz Inc. powierzyła Wrocławskiemu Instytutowi Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji Sp. z o.o. (WIZIPISI) rolę wyłącznego dystrybutora oprogramowania AllegroGraph na terenie Polski.


WIZIPISI dystrybutorem oprogramowania AllegroGraph

Na mocy umowy podpisanej z Franz Inc. WIZPISI został wyłącznym dystrybutorem rodziny oprogramowania AllegroGraph w Polsce. Franz Inc. to światowy lider technologii semantycznych grafowych baz danych. AllegroGraph to z kolei wiodąca grafowa baza danych RDF zgodna ze standardami W3C, szeroko wykorzystywana tak przez start-upy, jak i firmy z listy „Fortune 100”. AllegroGraph stanowi element ekosystemu Big Data poprzez możliwość integracji z platformą Apache Hadoop oraz Amazon EC2.

Prezes WIZIPISI dr Adam Iwaniak powiedział: „Partnerstwo z firmą Franz Inc. to punkt zwrotny w historii naszej firmy. Technologia semantycznych grafowych baz danych skupia coraz większą uwagę rynku ze względu na prawdziwe tsunami danych zalewających tak internet, jak i sieci korporacyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli dostarczać na polski rynek właśnie AllegroGraph. Ta nowatorska i wielokrotnie nagradzana technologia pomoże naszym klientom skutecznie zarządzać coraz większymi, coraz bardziej złożonymi i nieustannie zmieniającymi się zasobami danych. Ponadto pragnę przypomnieć, że właśnie na bazie AllegroGraph nasza firma opracowała liczne metody wykorzystania grafów RDF w rozwiązywaniu problemów na naszym macierzystym rynku, tj. w geoinformatyce”.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z dr Iwaniakiem i zespołem WIZIPISI. Chcemy razem pokazać możliwości, jakie daje AllegroGraph w zakresie wspomagania podejmowania decyzji” – powiedział dr Jans Aasman, prezes Franz Inc. „Mamy nadzieję, że polskie firmy i instytucje docenią unikalne możliwości wnioskowania nowej wiedzy, łączenia bardzo złożonych zbiorów danych i wykonywania analiz biznesowych, co w konsekwencji pozwoli im zwiększyć swoją konkurencyjność lub poprawić jakość świadczonych usług”.

AllegroGraph to baza danych, która umożliwia wykonywanie wyrafinowanych analiz i predykcji na bazie złożonych, rozproszonych zasobów danych. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań AllegroGraph łączy wykorzystanie ontologii, grafów i danych przestrzennych, umożliwiając przetwarzanie kontekstowe, a także wnioskowanie oparte na logice opisowej. AllegroGraph umożliwia natychmiastowe wykonywanie zapytań rozproszonych o niespotykanej złożoności.

Oprogramowanie znajduje zastosowanie w obronności, sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, farmaceutyce i opiece zdrowotnej, publikacji Linked Data, a także w organizacjach posiadających duże, złożone i szybkozmienne zasoby wiedzy.

Źródło: WIZPISI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pan Adam aka były doradca GGK załatwił sobie kolejną skarbonkę, zaraz po studentach-niewolnikach z UP :D

oj tam. Za rozwój firmy jak sama nazwa wskazuje odpowiada sztuczna inteligencja. W sumie po coś w nazwie jest.

kontakty, ciekawe jak kontakty i byłe stanowisko wpływa na rozwój firmy Pana Adama.

gratulacje, milowy krok w 3 letniej działalności firmy.

no i nie poprawili wszystkich wizpisi.

Nigdy ale lubię się chwalić na geoforum czego to na świecie nie ma :). A profesjonalistów którzy sami o sobie tak piszą unikam. Od czasu pewnej prezentacji w Białymstoku. Która na to na prezentacji się skończyła. Analizy predyktywne jak to ładnie brzmi prawie jak sztuczną inteligencja. :)

drogi hobbysto A czy Ty używałeś kiedykolwiek neo4j?

to jest wizipisi, a nie wizpisi.

jasne pokaże mi graphy w allegro. A słyszeliście kiedyś o neo4j drdzy innowatorzy ?

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt