Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-11| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma

Precyzyjne odbiorniki GNSS: lepiej wypożyczyć niż kupić?

Amerykańska firma Anatum Field Solutions (AFS) ogłosiła zakrojony na szeroko skalę program wypożyczania precyzyjnych odbiorników satelitarnych typu BYOD (bring your own device), czyli integrowanych ze smartfonami i tabletami.


Precyzyjne odbiorniki GNSS: lepiej wypożyczyć niż kupić?

AFS podkreśla, że dzięki eksplozji popularności urządzeń mobilnych precyzyjne wyznaczanie pozycji jest dostępne praktycznie dla każdego. Wystarczy sparować smartfon lub tablet przez Bluetooth z odbiornikiem typu BYOD.

Firma liczy, że z jej wypożyczalni skorzystają np. użytkownicy dronów, rolnicy, zarządcy infrastruktury przesyłowej, leśnicy, architekci, budowlańcy czy geodeci. Do wyboru będą mieli zarówno urządzenia o dokładności kilkumetrowej, submetrowej, jak i centymetrowej. Wypożyczalnia obejmuje swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone.

Oferowany sprzęt jest kompatybilny z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Co istotne, jest oferowany wraz z aplikacjami pomiarowymi, takimi jak: ArcGIS Collector, Survey123 i ArcPad firmy Esri, a także iCMTGIS, TerraGo, AmigoCloud, Avenza PDF Maps, Fulcrum czy tMap. AFS zapewnia ponadto wsparcie techniczne.

Firma oferuje trzy opcje wypożyczania:
1) Kompletny system GNSS wraz z urządzeniem mobilnym, oprogramowaniem, opłaconą transmisją danych oraz akcesoriami.
2) Odbiornik, tablet i dostęp do transmisji danych.
3) Sam odbiornik GNSS.

Wraz każdą z tych opcji klient otrzymuje również wliczoną opłatę za odesłanie sprzętu kurierem.

– Chcemy uczynić precyzyjne odbiorniki GNSS sprzętem dostępnym dla każdego, nawet jeśli ktoś potrzebuje go tylko na kilka dni – mówi wiceprezes AFS Matt Alexander. – Nasza pełna oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także tablet, oprogramowanie i transmisję danych, dzięki czemu pomiary można rozpocząć dosłownie kilka minut po otrzymaniu wypożyczonego sprzętu – wyjaśnia.

Źródło: AFS, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS