wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-11| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma

Precyzyjne odbiorniki GNSS: lepiej wypożyczyć niż kupić?

Amerykańska firma Anatum Field Solutions (AFS) ogłosiła zakrojony na szeroko skalę program wypożyczania precyzyjnych odbiorników satelitarnych typu BYOD (bring your own device), czyli integrowanych ze smartfonami i tabletami.


Precyzyjne odbiorniki GNSS: lepiej wypożyczyć niż kupić?

AFS podkreśla, że dzięki eksplozji popularności urządzeń mobilnych precyzyjne wyznaczanie pozycji jest dostępne praktycznie dla każdego. Wystarczy sparować smartfon lub tablet przez Bluetooth z odbiornikiem typu BYOD.

Firma liczy, że z jej wypożyczalni skorzystają np. użytkownicy dronów, rolnicy, zarządcy infrastruktury przesyłowej, leśnicy, architekci, budowlańcy czy geodeci. Do wyboru będą mieli zarówno urządzenia o dokładności kilkumetrowej, submetrowej, jak i centymetrowej. Wypożyczalnia obejmuje swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone.

Oferowany sprzęt jest kompatybilny z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Co istotne, jest oferowany wraz z aplikacjami pomiarowymi, takimi jak: ArcGIS Collector, Survey123 i ArcPad firmy Esri, a także iCMTGIS, TerraGo, AmigoCloud, Avenza PDF Maps, Fulcrum czy tMap. AFS zapewnia ponadto wsparcie techniczne.

Firma oferuje trzy opcje wypożyczania:
1) Kompletny system GNSS wraz z urządzeniem mobilnym, oprogramowaniem, opłaconą transmisją danych oraz akcesoriami.
2) Odbiornik, tablet i dostęp do transmisji danych.
3) Sam odbiornik GNSS.

Wraz każdą z tych opcji klient otrzymuje również wliczoną opłatę za odesłanie sprzętu kurierem.

– Chcemy uczynić precyzyjne odbiorniki GNSS sprzętem dostępnym dla każdego, nawet jeśli ktoś potrzebuje go tylko na kilka dni – mówi wiceprezes AFS Matt Alexander. – Nasza pełna oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także tablet, oprogramowanie i transmisję danych, dzięki czemu pomiary można rozpocząć dosłownie kilka minut po otrzymaniu wypożyczonego sprzętu – wyjaśnia.

Źródło: AFS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS