wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-10| Geodezja, GIS, Instytucje

Rybnik wyróżniony za SIP

Związek Miast Polskich wręczył 25 miastom Srebrne Laury, będące uznaniem za osiągnięcia w rozwoju metropolii. Wyróżniono m.in. Rybnik za „nowoczesny system zarządzania miastem oparty na najlepszym w kraju innowacyjnym i zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej”.


Rybnik wyróżniony za SIP <br />
fot. ZMP
fot. ZMP

Nagrody wręczono 4 marca w Dąbrowie Górniczej podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego ZMP połączonego z jubileuszem 25-lecia tej organizacji. Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie Związku.

Rybnicki SIP budowany był w latach 2008-11 w ramach unijnego projektu o wartości 2,6 mln zł. Następnie w 2013 r. miasto rozpoczęło realizację przedsięwzięcia o wartości 3,2 mln zł pn. „Geoinformacyjna Platforma Usług Elektronicznych”. Przedmiotem tego projektu było wdrożenie w Wydziale Geodezji i Kartografii systemu informatycznego przeznaczonego do prowadzenia zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zintegrowanego ze zbudowanym wcześniej SIP-em.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ocena Moim zdaniem najlepszym sprawdzianem dla miejskiego SIP-u jest wykorzystanie jego zasobów i narzędzi do innych projektów. Wydane na budowę systemu środki powinny przynosić realne korzyści. Warto o tym podyskutować
odpowiedz zgłoś
bałwochwalstwo Zasób informacyjny całkiem niezły, za to łatwość poruszania się do przyjemnych nie należy, permanentne oczekiwanie na załadowanie danych jest wręcz irytujące. Proponuję aby jury, przed wydaniem werdyktu w kolejnej edycji konkursu, poklikało trochę w portalach mapowych dużych polskich miast i oczywiście kandydatów:-)
odpowiedz zgłoś
niezrozumienie?? RSIP to NIE platforma usług geodezyjnych. Jak to można wszystko ładnie pomieszać i się wypowiadać :)
 1 
odpowiedz zgłoś
najlepszy... RSIP jest do niczego. Jeszcze nie widziałem tak zawiłego systemu wyszukiwania działek z poziomu przeglądarki internetowej
odpowiedz zgłoś
innowacyjny, najlepszy? Przecież technologicznie to jest jakaś prehistoria... zbliżam, oddalam i czekam...
odpowiedz zgłoś
ZMP Gratuluję Rybnikowi ale szczerze i obiektywnie przyznam, że są lepsi i ze znacznie bogatszym doświadczeniem.
odpowiedz zgłoś
ZMP... ... zawsze od lat twierdzi, że to najlepszy SIP. Musiał ktoś wiele lat temu skutecznie przekonać ;) Nie twierdzę, że jest słaby, ale jednak warto by było podeprzeć swoje decyzje czymś. Mamy przecież Wrocław, Warszawę, Katowice, Gliwice czy Kielce, które są dojrzałymi systemami wspierającymi mocno zarządzanie...
 1 
odpowiedz zgłoś
gdzie Tak gwoli ścisłości - to jest ten najlepszy w kraju i najbardziej innowacyjny SIP w Polsce? https://www.rsip.rybnik.eu/Start/Index_pl.html Rzeczywiście ktoś tu chyba delikatnie mówiąc odpłynął...
 2 
odpowiedz zgłoś
o mamo oparty na najlepszym w kraju innowacyjnym i zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej
 2 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS