wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-10| GIS, Teledetekcja, Software

Edytuj filmy z drona w ArcGIS

Firma Esri wypuściła najnowszą wersję aplikacji ArcGIS Full Motion Video (FMV) – technologii umożliwiającej przetwarzanie obrazów wideo pochodzących zarówno z samolotów załogowych oraz bezzałogowych, jak i stacjonarnych kamer monitoringu.


Edytuj filmy z drona w ArcGIS

Nowy produkt rozszerza możliwości pakietu ArcGIS jako kompletnego rozwiązania do zarządzania, przetwarzania i dzielenia się danymi geoprzestrzennymi. Od teraz ArcGIS FMV obsługuje szersze spektrum formatów plików i umożliwia wyświetlanie obrazu wideo na mapie z georeferencją. Nowa wersja aplikacji oferuje ponadto rozbudowane narzędzia do raportowania oraz wyszukiwania filmów zapisanych w archiwum. Jak zauważa producent, aktualizacja wiąże się z bardzo szybkim wzrostem popularności filmów kręconych z pokładu drona, co spowodowane jest coraz niższymi cenami tego typu maszyn oraz ich coraz prostszą obsługą.

– Popyt na ArcGIS FMV jest ogromny, ponieważ oprogramowanie to umożliwia analizę obrazu wideo w kontekście geoprzestrzennym, oferując wartościowy wgląd w tego typu dane – mówi Gerald Kinn z Esri. Wśród zastosowań tej aplikacji producent wymienia m.in. zarządzanie kryzysowe, rolnictwo czy zarządzanie infrastrukturą.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS