wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-08| GIS, Edukacja

GIS sposobem na ciekawą lekcję

3 marca br. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się konferencja „GIS sposobem na ciekawą lekcję – wykorzystanie systemów informacji przestrzennej w dydaktyce szkolnej”. Spotkanie poświęcone było współczesnym cyfrowym mapom i możliwościach ich wykorzystania w szkole.


GIS sposobem na ciekawą lekcję

– Liczymy, że z dzisiejszego naszego spotkania wyniosą państwo wiedzę o systemach informacji przestrzennej, jak i przekonanie, że GIS jest pomocnym i atrakcyjnym narzędziem do wykorzystania w dydaktyce szkolnej – mówiła podczas otwarcia konferencji wicemarszałek województwa Ewa Mańkowska.

Zasoby internetowe związane z GIS-em dają nieograniczone możliwości przygotowania ciekawych materiałów, które mogą wzbogacić lekcje i pomóc w przyswojeniu wiedzy przez uczniów. Wiele narzędzi, wykorzystujących internetowe mapy cyfrowe, jest bezpłatnych i łatwych do zastosowania. Jednym z nich jest Geoportal Dolny Śląsk, portal poświęcony cyfrowym mapom województwa dolnośląskiego.

Podczas konferencji wystąpili przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego: Iwona Nakonieczna, Tomasz Figurski, Przemysław Malczewski z Instytutu Rozwoju Regionalnego, a także dr hab. Mariusz Szymanowski z Zakładu Geoinformatyki i Kartografii Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Wsparcia merytorycznego udzieliła również firma Esri Polska, prezentując m.in. gotowe scenariusze ciekawych lekcji bazujących na systemach GIS.

Nauczyciele żywo zainteresowani tematyką konferencji wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych konferencjach lub warsztatach poświeconych tematyce GIS i wprowadzaniu jej na swoich lekcjach.

Wygłoszone prezentacje już niebawem mają być dostępne na stronach DODN oraz Wydziału Geodezji i Kartografii UMWD.

Spotkanie było jednym z punktów obchodów Międzynarodowego Roku Mapy, ustanowionego przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną. Dolny Śląsk bierze czynny udział w wielu wydarzeniach związanych z tą inicjatywą.

Organizatorzy konferencji byli: wydziały Edukacji i Nauki oraz Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Źródło: WGiK UMWD


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS