Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-08| Geodezja, GIS, Teledetekcja

O modelowaniu 3D na podstawie obrazów niskopułapowych

W Księgarni Geoforum.pl można nabyć książkę „Wielkoseryjne obrazy niskopułapowe w modelowaniu 3D dla analiz przestrzennych terenu”. Autorem publikacji jest dr Bogdan Jankowicz, pracownik Katedry Geodezji Rolnej, Katastru i Fotogrametrii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.


O modelowaniu 3D na podstawie obrazów niskopułapowych

Publikacja przedstawia metodykę modelowania 3D terenu na podstawie obrazów definiowanych jako niskopułapowe. Są to obrazy rejestrowane z bezzałogowych środków lotniczych z niskich pułapów lotniczych (z wysokości lotu nieprzekraczającej 100 metrów nad średnim poziomem obrazowanego terenu).

Celem książki jest ukazanie możliwości optymalizacji fotogrametrycznych nalotów bezzałogowych platform lotniczych dzięki minimalizacji udziału człowieka, co wpływa na ograniczenie kosztów. Opisana metoda umożliwia jak najdoskonalsze zbieranie danych terenowych na podstawie obrazów danego obszaru pozyskiwanych z pułapu lotniczego, co powinno przełożyć się na odpowiednią dokładność i jakość późniejszego opracowania kartograficznego dla lokalnych analiz krajobrazu. Metodyka modelowania 3D pozwala na korzystanie z dość szerokiej gamy platform lotniczych, o różnych parametrach, funkcjach i kosztach, daje także możliwości wykonywania standardowych zdjęć/obrazów celowanych.

Książka liczy 80 stron i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 49 zł.

Źródło: Wydawnictwo UR w Krakowie


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS