wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-08| Geodezja, Edukacja

W Radomsku świętowano Dzień Geodety

W miniony piątek (4 marca) młodzież klasy III Technikum Geodezyjnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku zorganizowała obchody Dnia Geodety. Został on ustanowiony w 2012 r. przez Europejską Organizację Geodetów (CLGE) w 500-setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych kartografów – Gerarda Merkatora.


W Radomsku świętowano Dzień Geodety

Młodzi adepci geodezji – którzy przy każdej okazji pokazują mocne zaangażowanie i najwyższy poziom w tym co robią – również przy organizacji pierwszego, oficjalnego Dnia Geodety w naszej szkole stanęli na wysokości zadania. Uczniowie przygotowali profesjonalne stanowiska geodezyjne: pomiarowe i obliczeniowe, dzięki którym zarówno uczniowie innych klas, jak i nauczyciele mogli na chwilę wcielić się w rolę geodety.

Dla wszystkich chętnych przeprowadzono ankietę pod hasłem „Co ty wiesz o geodezji?” (10 pytań). Jej popularność przerosła oczekiwania organizatorów, bo wypełniono około 90 arkuszy. Niestety podium ma tylko trzy miejsca, które zajęli uczniowie klas geodezyjnych I i II. Na laureatów czekały piękne, ręcznie ozdobione tematyką geodezyjną kubki.

Zorganizowano również słodki poczęstunek w postaci: tortu, babeczek i ciasteczek. Młodzież klasy III TG wybrała się również z życzeniami i słodkim poczęstunkiem do Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego, gdzie zarówno geodeta powiatowy, jak i pracownicy ewidencji gruntów oraz Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej byli pozytywnie zaskoczeni kreatywnością i profesjonalizmem młodych adeptów geodezji.Dzień wcześniej (3 marca), dzięki staraniom dyrekcji ZSP nr 1, baza dydaktyczna Technikum Geodezyjnego powiększyła się o specjalistyczny sprzęt pomiarowy wraz z osprzętem o wartości ok. 7000 zł. Jest to już kolejna dawka profesjonalnego wyposażenia dla tego kierunku. Dla uczniów i ich nauczycieli jest to swoisty prezent z okazji Dnia Geodety.

mgr inż. Damian Pawlikowski (ZSP nr 1 w Radomsku)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Święto Geodety A dlaczego w Polsce świętują we wrześniu ???????
odpowiedz zgłoś
Misiek niwelator to przeżytek, sprzęt dla budowlańców. Geodeci obecnie niwelację dorabiają do pomiarów GPS.
 1 
odpowiedz zgłoś
Takie czasy! Po przeczytaniu tych komentarzy zastanawiam się czemu ciągle organizuje się egzaminy zawodowe skoro to zawód bez przyszłości i czemu tyle osób chce zakładać własną działalność? Czasy pracy "na akord" kiedy to geodeta obok mecenasa był najbogatszy we wsi minęły i trzeba się nauczyć żyć w obecnych czasach - łatwo i godnie na pewno nie jest ale w jakim zawodzie jest dzisiaj gwarancja etatu i dobrej płacy? puścić dzieciaka do LO i później "wykształcić" menagera czy humanistę? to ja już wolę technikum! .... co do 7000 zł.... kojarzycie jeszcze coś takiego jak np. niwelator? geodezja to nie tylko GPS za 50 000 zł - a w placówkach szkolnych potrafią mieć nawet problemy z kasą na tyczki czy szkicowniki... co do MasterChefa to którąś edycję wygrała geodetka więc strzał dziesiątkę!:) Bogaty mąż - dobry pomysł!:) a co mają zrobić faceci?!
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale marudzicie! Dziewczyny ( na focie ok 50% ) mają przecież szansę! - bogato wyjść za mąż! :)))))))
odpowiedz zgłoś
Szkoda młodzieży, marnują czas, przebranżowienie to bolesny proces, zaraz po bolesnym rozczarowaniu. Chyba że czyimś marzeniem jest być geodetą za najniższą krajową, jeśli tak to gorąco polecam.
 2 
odpowiedz zgłoś
Argumentacja XYZ "o lubieniu" zdradza pewien idealistyczny model widzenia świata. A tymczasem dyrekcja szkoły niczego wielkiego nie stworzyła, bo jedynie warunki do produkcji kolejnych "geodetów". Nie zrobiła tego z myślą o uczniach i ich przyszłości, ale o zapewnieniu godzin dydaktycznych dla pracowników i przyszłych orderach zasługi z okazji "bez okazji". Geodezja była dobrym pomysłem na rozwój jeszcze 10 lat temu, ale już nie dziś. A za 7 tyś. zł to można kupić specjalistyczny sprzęt do sprzątania, a nie do geodezji.
 3 
odpowiedz zgłoś
efd prawda jest taka że oto te biedne dzieciaki na zdjęciu są ofiarą oszustwa kosztem utrzymania kilku etatów dydaktycznych. Praca dla wytrwałych może z czasem się znajdzie, kwestia na jakich warunkach w podgiku za 2000 brutto bez perspektyw podwyzki czy u prywaciarza za 1500 plus ewentualnie cos pod stolem ale bez urlopu. ps. Jeżeli wmawiają wam w szkole że zdobywacie dobry dobrze płatny zawód znaczy że jesteście ofiarami oszustwa
 3 
odpowiedz zgłoś
Jak się nie ma co się lubi... ...to się lubi co się ma. Kierunek geodezyjny w tej szkole istnieje od niedawna, a jest to już bodajże 3 "dawka" sprzętu geodezyjnego w tym roku szkolnym, więc nie wiem co w tym jest śmiesznego, że wydano ponad 7 tysięcy złotych. Szacunek dla dyrekcji szkoły, która musi głęboko sięgać do kieszeni, by taki sprzęt pozyskać
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak ładnie wyglądają torty na zdjęciach.:-) 10 pytań pod hasłem "Co ty wiesz o geodezji?"... Proponuję w przyszłym roku zorganizować konkurs pod hasłem "Czy wiesz, jaki robisz błąd chcąc być geodetą?" Pracownicy ośrodka byli zaskoczeni tym, że ktoś jeszcze chce być geodetą i zachwycili się wypiekami adeptów. Pracownicy ośrodka, tak po ludzku, będą spokojniejsi wiedząc, że uczniowie potrafią piec słodkości i będą mieli szansę na karierę w cukiernictwie. Może komuś się uda w Master Szefie? A wisienką na tym świątecznym torcie jest sprzęt specjalistyczny z osprzętem za zawrotną sumę 7 tyś. zł.:-)) Łza ze śmiechu się w oku kręci.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS