wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-29| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje, Kataster

Technologie dla INSPIRE. Technologie dla geodezji


11 czerwca w siedzibie GUGiK odbędzie się Seminarium pod hasłem „Technologie dla INSPIRE. Technologie dla geodezji”.

Przewidywany program seminarium:

National Spatial Data Infrastructure, Francis Harvey, University of Leicester, Department of Geography Kierunki rozwoju projektu Geoportal.gov.pl, Adam Iwaniak, GUGiK Wykorzystanie georeferencyjnych usług sieciowych, Tomasz Kubik, GUGiK Przerwa Sprawozdania z działalności zespołów:
· ds. Krajowego Profilu Metadanych, Marek Baranowski, GRID
· ds. Krajowej Infrastruktury Danych Przestrzennych, Adam Iwaniak, GUGiK
· ds. Wolnego Oprogramowania, Witold Paluszyński, Instytut Cybernetyki Technicznej Przykłady wolnego programowania:
· GeoServer – Paweł Netzel, Instytut Geografii Rozwoju Regionalnego
· gvSIG – Jarosław Marciniak, Uniwersytet Przyrodniczy Implementacja krajowego profilu metadanych – Paweł Soczewski, Mazowiecki Urząd Marszałkowski Regulacje prawne w zakresie tworzenia dokumentacji elektronicznej, Dariusz Dzionek, WODGiK Łódź Implementacja usług WMS i WFS, Krzysztof Borys, Geobid

Udział w seminarium jest nieodpłatny, jednakże osoby zainteresowane udziałem w nim proszone są o przesłanie potwierdzenia w terminie do 1 czerwca 2007 r. na adres: seminarium@gugik.gov.pl

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS