wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-02| GIS, Mapy

Konkurs o smart city rozstrzygnięty

Dziś w nocy zakończył się konkurs, w którym do wygrania było 5 egzemplarzy książki „Smart City. Informacja przestrzenna w zarządzaniu inteligentnym miastem”. Czas poznać zwycięzców.


Konkurs o smart city rozstrzygnięty

Aby mieć szansę na zdobycie publikacji, wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące miast w Polsce. W konkursie wzięło udział 467 osób i aż 96,4% z nich udzieliło poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania.
W Polsce około 60% ludności mieszka w miastach (97,6% prawidłowych odpowiedzi), miastem, które zmieniło swą nazwę jest Stargard (do 31 grudnia 2015 r. – Stargard Szczeciński; 98,7%), a miasta w Polsce liczące więcej niż 0,5 mln mieszkańców to Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań (99,4%).

Spośród osób, które udzieliły trzech prawidłowych odpowiedzi oraz podały swoje dane adresowe, wylosowaliśmy piątkę zwycięzców:
Łukasz Gniazdowski, Białystok;
Rafał Kisielewski, Maszewo;
Piotr Kozłowski, Tychy;
Magdalena Michalik, Kłodzko;
Michał Targoński, Białystok.

Gratulujemy!
Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka prezentuje istotę smart city polegającą na inteligentnym wykorzystaniu zasobów informacyjnych i infrastruktury we wszystkich sferach aktywności miasta. W publikacji skupiono się na wybranych aspektach technologicznych tego zagadnienia – przede wszystkim roli geoinformacji w zarządzaniu inteligentnym miastem. Przedstawiono zarówno najważniejsze elementy koncepcji inteligentnych miast, jak również potencjalne korzyści wynikające z efektywnego wykorzystania zasobów danych przestrzennych, uwzględniając rosnącą rolę rozwiązań sieciowych w komunikacji i organizowania życia mieszkańców miast.

Publikacja została wydana w miękkiej oprawie, liczy 268 stron i można ją również nabyć w Księgarni Geoforum.pl.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS