wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-01| GIS, Edukacja, Imprezy

Konferencja "GIS w nauce" - nowe szczegóły

Zaplanowanej na 8-10 czerwca br. piątej edycji konferencji „GIS w nauce” będą towarzyszyły warsztaty w laboratoriach komputerowych. Przy rejestracji do końca marca obowiązuje niższa opłata.


Konferencja "GIS w nauce" - nowe szczegóły
Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych wykorzystywaniem i zaangażowanych w rozwój zastosowań systemów informacji geograficznej.

Gospodarzem wydarzenia jest Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a zaproszenie do udziału, jako współgospodarze konferencji w Warszawie, przyjęli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, których nurt rozwoju i tematyki zastosowań GIS stanowi główną oś zainteresowań naukowych. Gospodarzem sesji poświęconej tematyce GIS i kartografii historycznej będą pracownicy naukowi Instytutu Historii PAN, sesji specjalnej poświęconej teledetekcji – pracownicy Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji WGiSR UW oraz sesji specjalnej poświęconej zastosowaniom GIS w hydrologii – pracownicy SGGW.

W ramach sesji plenarnej zaplanowano wystąpienia:
• Pozycja geoinformacji w nauce – dr hab. Zbigniew Zwoliński (UAM, Poznań)
• Wykorzystanie teledetekcji hiperspektralnej w badaniach środowiska – dr hab. Bogdan Zagajewski (UW, Warszawa)
• Platforma Naukowych Analiz Geoprzestrzennych. Jak zwiększyć efektywność badań? – dr hab. Dariusz Gotlib (PW, Warszawa)
Tożsamość, ciągłość i zmiana jednostek osadniczych w geoinformacji historycznej – dr hab. Bogumił Szady (KUL, Lublin)
• Rozszerzona rzeczywistość i percepcja analogowych i cyfrowych map i obrazów – dr hab. Piotr Werner (UW, Warszawa)

Tematyka warsztatów:
1. Tworzenie aplikacji WebGIS z wykorzystaniem biblioteki Leaflet.js
2. Wykorzystanie Python window w ArcGIS do wspomagania geoprzetwarzania.
3. Mapa roślinności rzeczywistej – Klasyfikacja danych pozyskanych z wykorzystaniem wielosensorowej lotniczej platformy teledetekcyjnej.
4. Wprowadzenie do GIS i teledetekcji w R.
5. Smartfon sposób na wiarygodny pomiar GIS – warsztaty z aplikacji tMap.
6. ArcGIS Pro. Nowe narzędzie do tworzenia map.
7. Modelowanie 3D potencjalnych lokalizacji farm wiatrowych z wykorzystaniem danych LiDAR oraz narzędzi geoprzetwarzania (GIS).
8. Efektywne zbieranie danych przestrzennych w terenie: technologie pomiarowe GPS/GIS w naukach przyrodniczych.

Przy rejestracji do 31 marca br. opłata normalna wynosi 350 zł, opłata ulgowa (studenci, doktoranci, emeryci) – 250 zł. Po 31 marca opłata normalna wynosi 500 zł, a opłata ulgowa (studenci, doktoranci, emeryci) 350 zł. Opłata konferencyjna obejmuje: udział w sesjach referatowych i posterowych oraz warsztatach, materiały konferencyjne, dwa posiłki, poczęstunek w trakcie przerw kawowych, spotkanie towarzyskie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w laboratoriach komputerowych o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja odbędzie się w roku dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego w salach wykładowych budynku Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych (Pałacu Uruskich-Czetwertyńskich) w kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 30.

Źródło: WGiSR UW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS