Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-25| GIS, Software

Esri prezentuje ArcGIS 10.4

Firma Esri zaprezentowała oprogramowanie ArcGIS 10.4. Główne zalety nowej wersji tej platformy oraz mającego się pojawić lada chwila rozwiązania ArcGIS Pro 1.2 to jeszcze lepsze możliwości w obszarze wizualizacji danych i analiz przestrzennych oraz mocniejsze wsparcie, jeżeli chodzi o wdrożenia w lokalnym środowisku systemowym klientów.


Esri prezentuje ArcGIS 10.4

– Nowa wersja ArcGIS „popycha” rozwiązania mapowe i analityczne w nowym, ekscytującym kierunku – mówi Jack Dangermond, prezes i założyciel Esri. – Pomoże ona w budowaniu inteligentniejszych miast, wspomoże działanie biznesu oraz wzmocni zaangażowanie obywateli i klientów – dodaje.

Wektorowe kafelki mapowe
Wektorowe kafelki (fot. obok) ładują się bardzo szybko, co optymalizuje wydajność rozwiązania na każdym urządzeniu. Niezwykła przejrzystość i jakość map, którą oferują, jest szczególnie widoczna na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości. Dają możliwość konfigurowania sposobu wyświetlania, a ich aktualizacja jest łatwa. Dzięki ArcGIS Pro 1.2 można tworzyć i konfigurować kafelki wektorowe o wczytywać je do ArcGIS Online oraz Portal for ArcGIS.

Lokalne sceny 3D
Tworzenie lokalnych wizualizacji scen 3D jest teraz jeszcze prostsze. Łączenie modeli wysokościowych, zobrazowań i symbolizacji 3D budynków, drzew i innych obiektów pozwala na tworzenie interaktywnych scen lokalnych, które są idealne dla małych obszarów, takich jak kampusy uniwersyteckie i wizualizacje naukowe.

ArcGIS Earth
Wizualizacja danych w środowisku 2D i 3D na wirtualnym globusie jest możliwa dzięki nowej aplikacji ArcGIS Earth, która jest w pełni zintegrowana z rozwiązaniem ArcGIS w środowisku lokalnym i w chmurze. Pozwala to na bezpieczny dostęp, wymianę i publikację map oraz danych korporacyjnych.

Samoobsługowe narzędzia analityczne
ArcGIS 10.4 to łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji analitycznych, które pozwalają na sumowanie danych, znajdowanie lokalizacji oraz analizowanie wzorców i zależności między danymi. Narzędzia te są teraz dostępne jako wdrożenia lokalne z użyciem Portalu dla ArcGIS.

Elastyczność przedsiębiorstwa
ArcGIS 10.4 pozwala na łatwiejszą konfigurację architektury wysokiej dostępności (HA), co zapewnia stabilność funkcjonowania i wydajność systemu nawet w okresach wysokiego obciążenia. Dodatkowo, nowe narzędzie webgisdr tworzy kopie zapasowe i przywraca działanie rozwiązań web GIS bazujących na Portal for ArcGIS, ArcGIS for Server i ArcGIS Data Store.

Nowe ulepszone aplikacje dostępne z ArcGIS 10.4 pozwalają na podejmowanie lepszych i szybszych decyzji w biurze oraz maksymalizują wydajność pracowników w terenie. Klientów poszukujących większej wydajności w terenie i w biurze zadowolą:
• Survey123 for ArcGIS – łatwe, intuicyjne rozwiązanie do zbierania danych, które działa na telefonach z systemem iOS, Android i Windows.
• Workforce for ArcGIS – nowa aplikacja mobilna dla urządzeń z systemem Android i iOS, która ułatwia koordynowanie i zarządzanie pracą zespołową w terenie.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS