wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-25| GIS, Software

Esri prezentuje ArcGIS 10.4

Firma Esri zaprezentowała oprogramowanie ArcGIS 10.4. Główne zalety nowej wersji tej platformy oraz mającego się pojawić lada chwila rozwiązania ArcGIS Pro 1.2 to jeszcze lepsze możliwości w obszarze wizualizacji danych i analiz przestrzennych oraz mocniejsze wsparcie, jeżeli chodzi o wdrożenia w lokalnym środowisku systemowym klientów.


Esri prezentuje ArcGIS 10.4

– Nowa wersja ArcGIS „popycha” rozwiązania mapowe i analityczne w nowym, ekscytującym kierunku – mówi Jack Dangermond, prezes i założyciel Esri. – Pomoże ona w budowaniu inteligentniejszych miast, wspomoże działanie biznesu oraz wzmocni zaangażowanie obywateli i klientów – dodaje.

Wektorowe kafelki mapowe
Wektorowe kafelki (fot. obok) ładują się bardzo szybko, co optymalizuje wydajność rozwiązania na każdym urządzeniu. Niezwykła przejrzystość i jakość map, którą oferują, jest szczególnie widoczna na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości. Dają możliwość konfigurowania sposobu wyświetlania, a ich aktualizacja jest łatwa. Dzięki ArcGIS Pro 1.2 można tworzyć i konfigurować kafelki wektorowe o wczytywać je do ArcGIS Online oraz Portal for ArcGIS.

Lokalne sceny 3D
Tworzenie lokalnych wizualizacji scen 3D jest teraz jeszcze prostsze. Łączenie modeli wysokościowych, zobrazowań i symbolizacji 3D budynków, drzew i innych obiektów pozwala na tworzenie interaktywnych scen lokalnych, które są idealne dla małych obszarów, takich jak kampusy uniwersyteckie i wizualizacje naukowe.

ArcGIS Earth
Wizualizacja danych w środowisku 2D i 3D na wirtualnym globusie jest możliwa dzięki nowej aplikacji ArcGIS Earth, która jest w pełni zintegrowana z rozwiązaniem ArcGIS w środowisku lokalnym i w chmurze. Pozwala to na bezpieczny dostęp, wymianę i publikację map oraz danych korporacyjnych.

Samoobsługowe narzędzia analityczne
ArcGIS 10.4 to łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji analitycznych, które pozwalają na sumowanie danych, znajdowanie lokalizacji oraz analizowanie wzorców i zależności między danymi. Narzędzia te są teraz dostępne jako wdrożenia lokalne z użyciem Portalu dla ArcGIS.

Elastyczność przedsiębiorstwa
ArcGIS 10.4 pozwala na łatwiejszą konfigurację architektury wysokiej dostępności (HA), co zapewnia stabilność funkcjonowania i wydajność systemu nawet w okresach wysokiego obciążenia. Dodatkowo, nowe narzędzie webgisdr tworzy kopie zapasowe i przywraca działanie rozwiązań web GIS bazujących na Portal for ArcGIS, ArcGIS for Server i ArcGIS Data Store.

Nowe ulepszone aplikacje dostępne z ArcGIS 10.4 pozwalają na podejmowanie lepszych i szybszych decyzji w biurze oraz maksymalizują wydajność pracowników w terenie. Klientów poszukujących większej wydajności w terenie i w biurze zadowolą:
• Survey123 for ArcGIS – łatwe, intuicyjne rozwiązanie do zbierania danych, które działa na telefonach z systemem iOS, Android i Windows.
• Workforce for ArcGIS – nowa aplikacja mobilna dla urządzeń z systemem Android i iOS, która ułatwia koordynowanie i zarządzanie pracą zespołową w terenie.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS