wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-22| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble prezentuje skalowalny odbiornik GNSS

Oferta geodezyjnych odbiorników satelitarnych Trimble’a wzbogaciła się o model R9s. W ocenie producenta główną zaletą instrumentu jest jego skalowalność, dzięki której użytkownik może go dostosowywać do swoich bieżących potrzeb.


Trimble prezentuje skalowalny odbiornik GNSS

W najprostszej wersji służy on jako odbiornik do pomiarów w postprocessingu, a w najbogatszej – jako trzyczęstotliwościowy sprzęt RTK typu baza + rover. Dodatkowo Trimble R9s może korzystać z satelitarnych korekt RTX umożliwiających pomiar z dokładnością 4 cm, a także z usługi x-Fill, pozwalającej prowadzić precyzyjne pomiary nawet po zerwaniu połączenia ze strumieniami RTK czy VRS.

Producent oferuje różne opcje również w zakresie oprogramowania. Użytkownik ma do wyboru aplikacje polowe Trimble Access i Trimble DL Android, może ponadto sterować pracą sprzętu z poziomu interfejsu WWW lub wbudowanego panelu.

– Ten nowy odbiornik zapewnia klientom elastyczność pozwalającą korzystać im z naszych najnowszych technologii GNSS. Najważniejszą cechą instrumentu jest skalowalność. Sprzęt można bowiem dokładnie skroić pod potrzeby użytkownika: R9s da się bowiem wykorzystać zarówno jako odbiornik bazowy, jak i ruchomy. W tym drugim przypadku można go umieścić nie tylko na tyczce, ale także w plecaku czy na pojeździe – wyjaśnia Jonathan Davis, dyrektor ds. marketingu w dziale Geospatial Trimble’a.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS