wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-19| Mapy

Mapy Google ułatwią poszukiwania w trakcie podróży

Mobilna aplikacja Mapy Google dla Androidów wkrótce wzbogaci się o nową funkcję, która pozwoli wyszukiwać obiekty na trasie przejazdu.


Mapy Google ułatwią poszukiwania w trakcie podróży

„Wyobraźcie sobie, że jedziecie samochodem na bardzo ważne spotkanie, a lampka kontrolna wskazująca na niski poziom benzyny świeci się już od dłuższego czasu. Co robicie? Po pierwsze, przekierowujecie Mapy Google na inną trasę, tak by znaleźć najbliższą stację benzynową. Po dotarciu na miejsce, zatankowaniu, zapłaceniu i ponownym wpisaniu trasy w Mapy orientujecie się, że minęło co najmniej piętnaście minut i jesteście już naprawdę bardzo spóźnieni. Teraz tego typu operacja będzie znacznie łatwiejsza i szybsza” – czytamy na blogu Google’a.

Dzięki nowej opcji w Mapach Google dla Androida kolejne awaryjne tankowanie odbędzie się znacznie sprawniej – zapewnia korporacja. Narzędzie to umożliwia dodawanie objazdów i poszukiwanie nowych miejsc bez konieczności wyłączania dotychczasowej nawigacji. Kiedy np. użytkownik będzie jechać samochodem z włączoną nawigacją i odbierzecie telefon z prośbą o zrobienie po drodze małych zakupów lub będzie chciał zatrzymać się na chwilę w przydrożnej restauracji, wystarczy, że dotknie symbolu lupy w prawym górnym rogu ekranu. Ukaże się wtedy rozwijane menu z wieloma przydatnymi podpowiedziami, np. gdzie jest najbliższa stacja benzynowa, restauracja czy sklep spożywczy.

Funkcja szukania w trakcie podróży będzie dostępna dla wszystkich polskich użytkowników Map Google na Androida w ciągu kilku najbliższych tygodni.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS