wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-18| Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

Zyski i przychody Hexagonu rosną

W 2015 roku przychody szwedzkiej grupy Hexagon (do której należą takie marki, jak: Leica Geosystems, Intergraph, GeoMax czy Erdas) wzrosły o 5% do 3,0 mld euro.


Zyski i przychody Hexagonu rosną <br />
Plecak do mobilnych pomiarów Leica Pegasus
Plecak do mobilnych pomiarów Leica Pegasus

Ponad 1,5 mld tej kwoty wygenerował rynek rozwiązań geoprzestrzennych. To o 14% więcej niż rok wcześniej. Znacznie poprawił się również zysk Hexagonu – w zeszłym roku wyniósł 505 mln euro netto, co oznacza wzrost o niemal 100 mln euro.

Dobrze prezentują się również wyniki za IV kwartał 2015 r. Przychody wzrosły o 10% do 815 mln euro, a zyski osiągnęły 155 mln euro (132 mln euro rok wcześniej).

– Mimo zamieszania na rynku ropy naftowej to jest nasz najlepszy kwartał oraz rok. Choć wzrost organiczny na poziomie 3% jest niższy niż w poprzednich kwartałach, udało nam się osiągnąć rekordową marżę (24%) – mówi prezes zarządu Hexagonu Ola Rollen. – Słaba kondycja rynku ropy naftowej wpłynęła na sprzedaż segmentu przemysłowego przede wszystkim w obu Amerykach, ale już np. w Europie i Azji zanotowaliśmy wzrosty. Z kolei wyniki finansowe dla segmentu geoprzestrzennego wprawdzie pogorszyły się w Chinach, ale za to osiągnęły przyzwoity wzrost w Europie oraz Ameryce Północnej – dodaje. Mimo niepewnych prognoz makroekonomicznych na 2016 rok Ola Rollen jest pewny, że firmie uda się zachować wzrost – zarówno organiczny, jak i poprzez przejęcia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Do Bartosz wiec wez sie w garść i zdobodź zawod za ktorego uprawianie wiecej placą. Samym narzekaniem ze marnie płacą nic nie zmienisz
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Miernie z tą geodezją sss zobacz jaki procent ludzi kończących geodezję nawet po paru latach ora za marne grosze. Prawdę mówiąc to większość pracuje za pieniądze absolutnie w żadnym przypadku nie pasujące do wkładu pracy.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
sss Gregory jak ci nie pasuje geodezja to naucz sie czegos za co lepiej placa np programowania albo idz na dentyste lub notariusza i bedziesz mial i 20k. Narzekaniem nikt nigdy niczego nie zbudowal.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
o nieprawda news jest jest na czasie w sytuacji w której marszałek mazowiecki zlecał intergraphowi "dostosowanie" fikcyjnego systemu za 1mln. nie wspomnę o kolejnych milionach puszczonych przez gugik na moduł sdi , uniwersalny moduł mapowy i mityczny system zwiń który przez przypadek tez robi I. to i obroty hexagon moze wykazać
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
A gdzie zysk w polskiej geodezji ? Taaaaa....."zyski i przychody Hexagonu rosną..." szkoda że w polskiej geodezji i szeroko pojętej geomatyce - bo przedmiotowa wiadomość jest przecież zamieszczona na portalu dla zainteresowanych (i pracujących) w tych sferach, jakoś zyski i przychody nie rosną tylko jest coraz większy zjazd w dół. Ludzie pracujący za najniższą krajową, płace pod stołem, a wymagania nie wiadomo jakie i najlepiej jeszcze pracować "od skowronka do żabki" za 1500 zł czy niewiele więcej. Najlepsza jest końcowa informacja - "Ola Rollen jest pewny, że firmie uda się zachować wzrost ? zarówno organiczny, jak i poprzez przejęcia" - ...co to polskiego geodetę interesuje tak naprawdę, że firma Hexagon będzie "przejmować" kolejne firmy do swojej kolekcji ?
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS