Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-17| Geodezja, Kataster

Nowości o gospodarce nieruchomościami

„Współczesne problemy gospodarki nieruchomościami w Polsce i w wybranych krajach europejskich” oraz „Wybrane aspekty przestrzenne i ekonomiczne gospodarki nieruchomościami na terenach miejskich i podmiejskich” to dwie kolejne książki z serii „Monografie Naukowe Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – Geodezja i Kartografia”.


Nowości o gospodarce nieruchomościami

„Współczesne problemy gospodarki nieruchomościami w Polsce i w wybranych krajach europejskich”
W monografii omówione zostały zagadnienia związane z podejmowaniem działań na potrzeby doskonalenia procedur gospodarowania nieruchomościami publicznymi. Jednym z zagadnień są podziały nieruchomości w aspekcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zarówno od strony prawnej jak i technicznej.
Przedstawiony został również proces wywłaszczania nieruchomości w naszym kraju i w wybranych krajach europejskich, a na przykładzie Krakowa przedstawiono analizę trybów wywłaszczenia nieruchomości pod drogi oraz odszkodowań z tego tytułu.
W książce podjęto również temat katastru. Opisane zostały zasady ustalania wyceny katastralnej gruntów i ich wdrożenie. Przedstawiona została problematyka podatku katastralnego w Polsce i w wybranych krajach europejskich.
Książka liczy 114 stron i można ją nabyć w Księgarni Geoforum.pl w cenie 31 zł.

„Wybrane aspekty przestrzenne i ekonomiczne gospodarki nieruchomościami na terenach miejskich i podmiejskich”
W publikacji omówiono stosowane metody analizy rynku nieruchomości, a także przybliżono zagadnienia dotyczące analizy czynników, które mają wpływ na zmiany zachodzące na obszarach sąsiadujących z miastem oraz badania tendencji na rynku nieruchomości. Przedstawione zostały również informacje o transakcjach nieruchomości lokalowych na wybranym rynku nieruchomości.
Książka liczy 88 strony i można ją nabyć w Księgarni Geoforum.pl w cenie 28 zł.

Obie publikacje ukazały się nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej i są pracami zbiorowymi pod redakcją naukową dr. Tomasza Budzyńskiego, adiunkta w Zakładzie Katastru i Gospodarki Nieruchomościami WGiK PW.

Dwa wcześniejsze tomy serii „Monografie Naukowe Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – Geodezja i Kartografia” to:
„Współczesne scalania gruntów w kształtowaniu granic rolniczej przestrzeni produkcyjnej”;
„Aktualne problemy katastru w Polsce”.

Źródło: OWPW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS