wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-17| Geodezja, Kataster

Nowości o gospodarce nieruchomościami

„Współczesne problemy gospodarki nieruchomościami w Polsce i w wybranych krajach europejskich” oraz „Wybrane aspekty przestrzenne i ekonomiczne gospodarki nieruchomościami na terenach miejskich i podmiejskich” to dwie kolejne książki z serii „Monografie Naukowe Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – Geodezja i Kartografia”.


Nowości o gospodarce nieruchomościami

„Współczesne problemy gospodarki nieruchomościami w Polsce i w wybranych krajach europejskich”
W monografii omówione zostały zagadnienia związane z podejmowaniem działań na potrzeby doskonalenia procedur gospodarowania nieruchomościami publicznymi. Jednym z zagadnień są podziały nieruchomości w aspekcie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zarówno od strony prawnej jak i technicznej.
Przedstawiony został również proces wywłaszczania nieruchomości w naszym kraju i w wybranych krajach europejskich, a na przykładzie Krakowa przedstawiono analizę trybów wywłaszczenia nieruchomości pod drogi oraz odszkodowań z tego tytułu.
W książce podjęto również temat katastru. Opisane zostały zasady ustalania wyceny katastralnej gruntów i ich wdrożenie. Przedstawiona została problematyka podatku katastralnego w Polsce i w wybranych krajach europejskich.
Książka liczy 114 stron i można ją nabyć w Księgarni Geoforum.pl w cenie 31 zł.

„Wybrane aspekty przestrzenne i ekonomiczne gospodarki nieruchomościami na terenach miejskich i podmiejskich”
W publikacji omówiono stosowane metody analizy rynku nieruchomości, a także przybliżono zagadnienia dotyczące analizy czynników, które mają wpływ na zmiany zachodzące na obszarach sąsiadujących z miastem oraz badania tendencji na rynku nieruchomości. Przedstawione zostały również informacje o transakcjach nieruchomości lokalowych na wybranym rynku nieruchomości.
Książka liczy 88 strony i można ją nabyć w Księgarni Geoforum.pl w cenie 28 zł.

Obie publikacje ukazały się nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej i są pracami zbiorowymi pod redakcją naukową dr. Tomasza Budzyńskiego, adiunkta w Zakładzie Katastru i Gospodarki Nieruchomościami WGiK PW.

Dwa wcześniejsze tomy serii „Monografie Naukowe Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – Geodezja i Kartografia” to:
„Współczesne scalania gruntów w kształtowaniu granic rolniczej przestrzeni produkcyjnej”;
„Aktualne problemy katastru w Polsce”.

Źródło: OWPW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS