wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-17| GIS, Teledetekcja, Software

PointFuse 2.0 ułatwi modelowanie chmury

Podczas przyszłotygodniowego Międzynarodowego Forum LiDAR-owego (22-24 lutego, Kolorado) firma Arithmetica zaprezentuje wersję 2.0 oprogramowania PointFuse. Jak zachwala ją producent, wprowadza ona dużą zmianę w sposobie automatycznej konwersji chmury punktów do postaci trójwymiarowych wektorowych modeli.


PointFuse 2.0 ułatwi modelowanie chmury

Firma wyjaśnia, że nowa technologia sprawa, iż modele 3D są optymalizowane nie tylko, by odzwierciedlać geometrię, ale także by łatwiej wyodrębniać z nich poszczególne obiekty i przetwarzać je dalej w zewnętrznych aplikacjach.

– Chmury punktów są „ciężkie” – mówi Mark Senior, business development manager w firmie Arithmetica. – W miarę jak systemy obrazowania 3D stają się coraz bardziej zaawansowane i zbierają coraz więcej danych, rodzi to problemy dla użytkowników końcowych. Jak często poświęcamy wiele czasu na kwestie zarządzania danymi i ich wizualizacji zamiast na użycie danych do celu, dla jakiego je pozyskaliśmy? – kontynuuje Senior. Oprogramowanie PointFuse 2.0 pozwoli użytkownikom automatycznie generować strukturyzowane modele w kilka minut, niezależnie od źródła chmury punktów. Inaczej niż w przypadków tzw. meshów geometria wektorowa generowana przez tę aplikację jest dzielona wzdłuż naturalnych krawędzi i linii nieciągłości. Sprawia to, że wynikowe modele można łatwiej przetwarzać w zewnętrznych programach.

Oficjalne wprowadzenie PointFuse 2.0 do sprzedaży nastąpi podczas konferencji SPAR 3D (11-14 kwietnia, Woodlands w Teksasie).

Źródło: Arithmetica


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS