Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-09| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

Smart City - rola geoinformacji oraz technologii ICT

Pod takim hasłem 26 lutego w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbędzie się Konferencja Naukowo-Techniczna organizowana przez wydziały Geodezji i Kartografii oraz Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.


Smart City - rola geoinformacji oraz technologii ICT

Tematyka konferencji związana jest bezpośrednio z rozwojem tzw. inteligentnych miast, które efektywnie wykorzystują potencjał mieszkańców oraz najnowsze technologie informacyjne. W realizacji tego procesu nauka odgrywa kluczową rolę, zaś transfer wiedzy i technologii wytworzonej w wiodących ośrodkach akademickich jest istotnym elementem kształtowania cyfrowego społeczeństwa informacyjnego.

Celem Konferencji jest budowa płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie Smart City między uczelniami, władzami samorządowymi a przedsiębiorcami. Głównym zamierzeniem wydarzenia jest podkreślenie interdyscyplinarności zagadnień związanych z budową Krajowych Inteligentnych Specjalizacji oraz inteligentnych rozwiązań wspierających funkcjonowanie miasta, a także wskazanie roli ośrodków naukowych w tworzeniu tego typu systemów.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Formularz rejestracji (rejestracja do 16 lutego)

Szczegóły

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS