wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2016-02-09| Geodezja, Ludzie

Zmarł Tadeusz Martusewicz

W wieku 80 lat 6 lutego zmarł Tadeusz Martusewicz, geodeta, wieloletni pracownik Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A.


Zmarł Tadeusz Martusewicz <br />
fot. ze zbiorów WPG S.A.
fot. ze zbiorów WPG S.A.

Urodził się 20 lutego 1935 r. w Sadownem (powiat Węgrowski), w 1953 r. ukończył Szkołę Mierniczą przy ul. Hożej w Warszawie. Od 1957 r. związany z Warszawskim Przedsiębiorstwem Geodezyjnym.

Poza pracą zawodową w WPG pełnił funkcje: społecznego inspektora pracy, szefa obrony cywilnej i specjalisty do spraw socjalnych. Był kustoszem Muzeum Geodezji przy WPG S.A., zajmował się też tradycją miejskiej geodezji.

Był działaczem społecznym, nestorem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Nieprzerwanie przez 59 lat przynależności do Towarzystwa pełnił szereg funkcji społecznych (był m.in. szefem Koła Zakładowego PTTK przy WPG S.A.; prezesem Oddziału Warszawa Śródmieście, prezesem Oddziału Stołecznego im. Aleksandra Janowskiego, członkiem Zarządu Głównego PTTK w Polsce, szefem Kapituły Odznaczeń Zarządu Głównego w Warszawie). Był pomysłodawcą i twórcą Kaplicy PTTK w Kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na warszawskiej Chomiczówce.

Inicjator, a także współwykonawca prac przy odbudowie i renowacji wielu obiektów zabytkowych i pomników na terenie kraju, m. in. sprawował obsługę geodezyjną i prowadził inwentaryzację fotogrametryczną Zamku Królewskiego w Warszawie, zamojskiego rynku, tatrzańskich szałasów.

Uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także medalem Pro Memoria za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

• Msza św. żałobna odprawiona zostanie 16 lutego o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, ul. J. Conrada 7 w Warszawie, po czym nastąpi wyprowadzenie zwłok na Cmentarz Wawrzyszewski.
• Msza św. za duszę zmarłego zostanie odprawiona 17 lutego o godz. 7:00 w kościele św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Źródło: WPG S.A., PTTK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt