wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-08| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nowy geodeta województwa pomorskiego

W styczniu br. na emeryturę przeszedł Krystian Kaczmarek, od 1999 r. geodeta województwa pomorskiego i dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Jego następcą na tym stanowisku został Tomasz Jewsienia.


Nowy geodeta województwa pomorskiego

Tomasz Jewsienia urodził się 17 czerwca 1972 r. w Gdańsku. W 1992 r. ukończył Technikum Budowlane w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku, uzyskując tytuł technika geodety o specjalności pomiary geodezyjne (temat pracy dyplomowej: „Zakładanie poziomej osnowy geodezyjnej III klasy”, opiekun pracy: mgr inż. Stanisław Wardęga). Studiował na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (kierunek geodezja i kartografia, specjalność geodezja gospodarcza), gdzie w 1997 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera. Promotorem jego pracy magisterskiej pt. „Dokładność mapy numerycznej z pomiarów bezpośrednich tachimetrem elektronicznym” był prof. nadzw. dr hab. Władysław Dąbrowski.

Po ukończeniu studiów pracował m.in. w rejonowych oddziałach Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Malborku i Kwidzynie, Dziale Prac Urządzeniowo-Rolnych WBGiTR w Gdańsku oraz prywatnej firmie. W latach 2004-08 był pracownikiem powiatowej administracji geodezyjnej. Sprawował funkcję inspektora kontroli oraz przewodniczącego Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej, a następnie geodety powiatowego i naczelnika Wydziału Geodezji i Kartografii w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim.
W latach 2008-09 kierował robotami geodezyjnymi w Prywatnym Przedsiębiorstwie Geodezyjnym „Pomiar” w Pruszczu Gdańskim, a od marca 2009 r. wykonywał prace geodezyjne w ramach działalności gospodarczej pod nazwą Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna „Parcela” Tomasz Jewsienia.
W lipcu 2009 r. podjął pracę jako główny specjalista w Referacie Geodezji w Departamencie Majątku Województwa, a następnie w Departamencie Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

25 stycznia br., w związku z przejściem na emeryturę Krystiana Kaczmarka, marszałek województwa pomorskiego powierzył Tomaszowi Jewsienia pełnienie obowiązków dyrektora Departamentu Geodezji i Kartografii oraz stanowisko geodety województwa pomorskiego.

Tomasz Jewsienia posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2 (świadectwo nadania nr 17222), ukończył również kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Od początku pracy zawodowej, tj. od 1997 roku jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich, gdzie pełnił funkcje członka Sądu Koleżeńskiego oraz członka Komisji Rewizyjnej w Oddziale w Gdańsku.
W wolnych chwilach słucha bluesa oraz poświęca się wędkarstwu i fotografice.

Źródło: Departament Geodezji i Kartografii UMWP w Gdańsku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GEODETA WOJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ PRACOWNIA GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNA PARCELA TOMASZ JEWSIENIA TomaszJewsienia Numer NIP 5791484929 Numer REGON 170723005 Firma przedsiębiorcy Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna PARCELA Tomasz Jewsienia Dane adresowe Adres głównego miejsca wykonywania działalności woj. POMORSKIE, pow. gdański, gm. Pruszcz Gdański, miejsc. Pruszcz Gdański, Horsztyńskiego, nr 4C, lok. 6, 83-000, poczta Pruszcz Gdański Dane dodatkowe Data rozpoczęcia wykonywania działalności 2009-03-01 Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej 2017-12-31 Data wykreślenia wpisu z rejestru 2018-01-03 Wykonywana działalność gospodarcza (kody PKD) 71.12.Z, Status wpisu Wykreślony
odpowiedz zgłoś
Skończ, Karolu... http://www.gugik.gov.pl/geodezja-i-kartografia/upr awnienia-zawodowe/znajdz-geodete?query=Karol Szczepański
odpowiedz zgłoś
Do anonimowego "geodety" TROLL MODE ON Skoro taki jesteś pewien, że człowiek robi od 2009 roku nielegalnie, co ponoć wynika z tekstu tego artykułu, to na co czekasz? Zgłoś zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Chyba że nie masz jaj! Osobiście myślę że nie masz. Lecz nie bój nic. W polskiej geodezji funkcjonuje cała masa Tobie podobnych, potrafiących tylko anonimowo poszczekać na tym forum dając upust swoim osobistym frustracjom....TROLL MODE OFF Bez pozdrowień
odpowiedz zgłoś
następny dorabiacz z tekstu wynika, że ten Pan od 2009 roku dorabia nielegalnie, a teraz dostał jeszcze lepszą posadkę. Co za kraj. Masakra
odpowiedz zgłoś
Idź szukać kolegów gdzie indziej. Bye!
odpowiedz zgłoś
I już nie ma wykrzykników i jak tu tobą baranku nie sterować skoro robisz co chcę. A teraz napisz coś mądrego. Że tak sobie zażartuję.
odpowiedz zgłoś
Masz o interpunkcji takie samo pojęcie, jak o geodezji. :-)
odpowiedz zgłoś
za mało wykrzykników. Frustraci używają więcej.
odpowiedz zgłoś
Niech ONI przestaną mi w końcu "pomagać"!!!
odpowiedz zgłoś
Tłumacząc się tylko przyznajesz się i potwierdzasz moje przypuszczenia.
odpowiedz zgłoś
Geodureń strzał i.......pudło Akurat w moim wypadku strzeliłeś jak kulą w płot. Nie pracuję w geodezji od ponad pól roku. Może jednak zbyt "wczuwasz" się w wybrany przez siebie nick. Żeby uprzedzić następne ślepe strzały informuję iż nigdy nie pracowałem w administracji obojętnie na jakim szczeblu. Z gugikiem też nigdy nie byłem związany. Z wykonywania zawodu zrezygnowałem z powodu.....kasy, a raczej jej notorycznego braku. Chociaż chyba bardziej frustrujące od braku kasy była ciągła walka z wszechwiedzącymi urzędnikami. I tu geodurniu i innym informuję iż z Tomkiem nigdy nie było problemów z tego co sobie przypominam. Wciąż bowiem jednak zdarzają się ludzie pracujący po drugiej stronie lady którzy są po to by pomóc. I to nieważne czy przyjeżdżał "swój" czy "obcy".
odpowiedz zgłoś
Wiem skąd ten entuzjazm po prostu niektórzy maja kumpla na stanowisku, koryciarze górą.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do ~ggggg Kolego wybacz lecz nie mam zamiaru "wrzucać" tutaj czegokolwiek, bądź też coś udowadniać osobom których nie stać na odrobinę odwagi cywilnej i bojącej się podpisać pod swoim postem z imienia i nazwiska. Napiszę jedno. Ci którzy Tomka znają wiedzą co sobą reprezentuje i jakie poglądy na geodezję funkcjonującą w Polsce ma. Pozdrawiam
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
gratulacje WIELKIE GRATULACJE! ODPOWIEDNIA OSOBA NA ODPOWIEDNIM STANOWISKU
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Nikt nikogo nie hejtuje, tylko trzeba sie zdecydować "albo się ma działalność albo się nie ma działalności" i żadnej filozofii proszę nie dorabiać. A jeżeli ten Pan z na dobrze sprawy polowców to może, ktoś wrzuci trochę info ile razy Pan geodeta poparł polowców a ile razy administrację. Pozdrawiam
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
gratulacje Serdeczne gratulacje koledze Geodecie Województwa
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
:) gratulacje Tomek
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Tomek olej hejterów. Znasz nasze "polowców" problemy, bo sam ich często doświadczyłeś m.in. prowadząc swoją firmę (na marginesie dodam iż całkowicie legalnie- o szczegółach nie będę pisał bo i po co). Z mojej strony życzę samych sukcesów. Pozdrawiam
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
Członkowie SGP § 4 Geodeta nie powinien podejmować czynności zawodowych w sytuacjach, kiedy zakazują tego obowiązujące przepisy prawa lub stwarzałoby to podejrzenie stronniczości. § 9 1. Geodeta powinien troszczyć się o należyte kształtowanie społecznej opinii o zawodzie, tzn. dbać aby w trakcie wykonywania czynności zawodowych nie narazić reputacji Stowarzyszenia, środowiska zawodowego i swojej własnej. 2. Geodeta zobowiązany jest powstrzymać się od nieuczciwej konkurencji.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
KRAJ Brak standardów to też standard urzędników zawsze mało kasy i wchodzą na rynek przedsiębiorców co uczciwie płacą podatki na urzędasów.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
bardzo ładnie a ta działalność szkoda słów ryba zawsze psuje się od głowy.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
gratulacje Właściwy i słuszny wybór.powodzenia!!
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
bardzo dobrze, że posiada działalność - przynajmniej będzie rozumiał o czym mówią wykonawcy
 7 
 8 
odpowiedz zgłoś
Nadal prowadzi działalność PRACOWNIA GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNA PARCELA TOMASZ JEWSIENIA Dane podstawowe Imię Tomasz Nazwisko Jewsienia Numer NIP 5791484929 Numer REGON 170723005 Firma przedsiębiorcy Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna PARCELA Tomasz Jewsienia Dane adresowe Adres głównego miejsca wykonywania działalności Horsztyńskiego 4C lok. 6, 83-000 Pruszcz Gdański, powiat gdański, woj. POMORSKIE Adresy dodatkowych miejsc wykonywania działalności- Adres do doręczeń Horsztyńskiego 4C lok. 6, 83-000 Pruszcz Gdański, powiat gdański, woj. POMORSKIE Przedsiębiorca posiada obywatelstwa państw Polska Dane dodatkowe Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej2009-03-01 Data zawieszenia wykonywania indywidualnej działalności- Data wznowienia wykonywania indywidualnej działalności- Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej- Data wykreślenia wpisu z rejestru- Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD) 71.12.Z Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne
 5 
 10 
odpowiedz zgłoś
gratulacje Gratulacje i życzenia powodzenia i sukcesów w pracy.obu do przodu!!!!
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje ! i dużo sukcesów w walce dla geodezji pomorskiej i nie tylko ...
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
26 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS