wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-08| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Narada GGK z geodetami województw

Omówienie zasad aktualizacji BDOT10k było głównym tematem narady głównego geodety kraju z geodetami województw, która odbyła się 4 lutego w siedzibie GUGiK. Podczas spotkania zaprezentowane zostały mobilne systemy kartowania naziemnego i lotniczego.


Narada GGK z geodetami województw

Naradę otworzył Kazimierz Bujakowski, który przypomniał jak szerokie zastosowanie mają informacje gromadzone w BDOT10k i podkreślił kluczowe znaczenie procesu aktualizacji bazy. Przedstawił także działania legislacyjne oraz główne zadania realizowane w Urzędzie m.in. wynikające z uruchomienia projektów PO PC.

Koncepcję aktualizacji bazy w oparciu o dane pochodzące z rejestrów publicznych oraz aktualizację z wykorzystaniem mobilnego systemu kartowania naziemnego i lotniczego (SMK) przedstawił Jerzy Zieliński – dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej. Zaprezentował także efekty prac pilotażowych i plan wykorzystania zestawów w 2016 roku. Podczas prezentacji przedstawione zostały także nowe funkcjonalności Systemu Zarządzania Bazą Danych Obiektów Topograficznych.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały mobilne zestawy kartowania zakupione przez Urząd. Jeden zamontowany na samochodzie osobowym, drugi wykorzystujący drona. Sprzęt może być wykorzystywany w procesie aktualizacji bazy.

Propozycje dotyczące zakresu wspólnie realizowanych prac zostaną omówione podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się za kilka tygodni.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bujanie w obłokach a przy gruncie bieda.
 3 
odpowiedz zgłoś
Nowy POMORSKI GW http://gdansk.sgp.geodezja.org.pl/dzialalnosc/biul etyn
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Po co robić coś co już Google dawno zrobiło?
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Trzeba drążyć i wydawać z sensem. Kto jak nie my
 4 
odpowiedz zgłoś
były pieniądze to wydaliśmy. Po co drążyć...
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
przyrost formy nad trescia Po co im mobilny system kartowania do aktualizacji bazy?? Czy ktos juz to probowal robic?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
. O pączkach nie zapomnieli.. przecież to "tłusty czwartek" był. Lepiej gdyby się w "środę popielcową" spotkali.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Za kilka tygodni nowe spotkanie !!!! . A lokalna geodezja leży i kwiczy.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS