wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-04| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Zmiany w przetargu GUGiK na usługi doradcze dla dużych unijnych projektów

Pod wpływem protestów złożonych do Krajowej Izby Odwoławczej GUGiK zdecydował się zmodyfikować specyfikację wartego 14 mln zł przetargu na usługi doradcze związane z projektami CAPAP, ZSIN faza II oraz K-GESUT.


Zmiany w przetargu GUGiK na usługi doradcze dla dużych unijnych projektów

Przypomnimy, że firmy zainteresowane tym zamówieniem zarzucały Urzędowi faworyzowanie spółki Infovide-Matrix, która wykonywała już wcześniej dla GUGiK-u usługi doradcze. Jako dowód przytaczały zapis w specyfikacji przetargu wymagający od oferenta doświadczenia przy wykonywaniu usługi doradczej o wartości minimum 5 mln zł, związanej z systemem GIS dla jednostki administracji publicznej szczebla centralnego, przy czym wartość samego systemu teleinformatycznego powinna być wyższa od 10 mln zł. W odwołaniu do KIO firmy protestowały przede wszystkim przeciwko wysokiej wymaganej wartości zlecenia oraz zapisowi dotyczącemu urzędu akurat szczebla centralnego.

W nowej dokumentacji przetargowej zmieniono kontrowersyjny wymóg – minimalną wartość usługi doradczej obniżono z 5 do 1 mln zł oraz usunięto zapis dotyczący szczebla centralnego. W specyfikacji wprowadzono również kilka innych modyfikacji wnioskowanych przez protestujące firmy, m.in. dotyczącą przyznawania punktów za kryterium „wartość merytoryczna oferty”. Warto ponadto zauważyć, że dokumentację przetargową wzbogacono o studia wykonalności projektów CAPAP, ZSIN II oraz K-GESUT, o co także zwracały się zainteresowane firmy.

Równocześnie termin składania ofert przesunięto o trzy dni, na 26 lutego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS