wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-02| Geodezja

O co pytano na egzaminach w 2015 roku?

GUGiK opublikował treść pytań z egzaminów pisemnych, jakie w 2015 r. zdawały osoby starające się o zdobycie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.


O co pytano na egzaminach w 2015 roku?

GUGiK udostępnił cztery zestawy pytań egzaminacyjnych, tj. dla zakresów uprawnień nr 1, 2, 4 oraz 5, a także treść 12 testów.

Publikacja tych pytań wynika z § 22 ust. 5 rozporządzenia z 31 stycznia 2014 roku w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.

Pobierz spakowany zestaw pytań

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
na niektóre żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa.
 1 
odpowiedz zgłoś
pytania a gdzie są odpowiedzi ??????????
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
b bardzo dobre pytanie z tymi mapa ile trzeba zrobi i czy tyle jest.A do kolegi przeciwnika uprawnień a do dentysty czy lekarza dlaczego nie chodzisz np. do studenta i wieczorem przecież on studiuje już coś tam wie Pozdrawiam
 5 
odpowiedz zgłoś
Zastanawia mnie dlaczego geodeci posiadający uprawnienia nie dbają o poziom zawodu. Geodezja się tak zdegradowała że czasem wstyd się przyznać do zawodu. Tylko brać jak najwięcej prac za jak najniższą kasę, zdziadzieliście i nawet tego nie zauważacie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
relikt przeszłości pomimo posiadania uprawnień od ok.30 lat nadal jestem ich przeciwnikiem.w dalszym ciągu nie wiem czemu one służą. czy "studenciak"obsługujący autostradę umie to robić do godz.16 ,a po 16 już nie? czy geodeci o uprawnieniach nr 1,2,3 mają większą wiedzę od ludzi młodych.przecież na forach często wytykane są błędy - to kto to robi "studenciak"?
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
@geo "Nie mów mi, że kilku map w miesiącu nie zrobisz i nie wyjdziesz na czysto 5-6 tysięcy pln" Zadanie na uprawnienia. Ile map miesięcznie trzeba zrobić aby wyjść na czysto 5-6 tys pln? Ktoś podejmiesz się rozwiązania.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
no i przecież.. takiej firmy nie ma...czysta prowokacja jakiegoś frustrata:)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
no i co z tego niech sobie oferują nawet i 500 złotych na miesiąc. Ten kto ma uprawnienia raczej na brak pracy nie narzeka i zazwyczaj idzie na swoje. Nie mów mi, że kilku map w miesiącu nie zrobisz i nie wyjdziesz na czysto 5-6 tysięcy pln? Jeśli jest inaczej to lepiej idź do tej pracy za 1700 posiadając cztery zakresy uprawnień, gdzie firma do geodezyjnej obsługi inwestycji nie potrzebuje wcale geodety z zakresem IV. I nie pisz więcej bzdur tu na forum:)
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
a dla mnie 1750 zł to dobra kasa. narzekają tylko ci, co im się robić nie chce. jestem dumny z mojego zawodu. moje profesory mówiły na uniwersytecie, że to jest służba. ja im wierzę, bo ich szanuję. szanuję szczerość i czystość intencji moich nauczycieli. jak zrobię wszystkie uprawnienia, to może podskoczy mi stawka do 2200.
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
Żenada i wstyd "Minimalne doświadczenie 5 lat w zawodzie, wyzsze studia kierunkowe, uprawnienia z zakresu I, II, III, V . Wynagrodzenie 1600-1750 . Możliwosc nadgodzin, pracy w weekendy"....Ale jaja...To jest właśnie krótkie podsumowanie co się stało z tym zawodem, jak "stare wygi" szmacą ludzi oferując śmieszne cyfry (bo ciężko to nazwać płacą dla geodety z doświadczeniem 5-letnim i uprawnieniami z tylu zakresów) - żenada po prostu. Powinni pójść na całość i wymagać uprawnienia ze wszystkich zakresów za najniższą krajową 1250 zł a co tam - jak kabaret to niechaj będzie na całego !
 2 
 14 
odpowiedz zgłoś
nie dodali przez pomyłkę, że zarabia się w dolarach amerykańskich.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii to przepustka do lepszego życia. Studenciaki nie narzekajcie na swoje nędzne zarobki zobaczcie ile będziecie zarabiać z uprawnieniami. Ogłoszenia z dzisiejszego dnia: Geocnor [02.02.2016 12:19:22] Firma geodezyjna zatrudni Geodetę do pracy przy obsludze inwestycji, podzialach, ewidencji, pomiarach syt-wys. Minimalne doswiadczenie 5 lat w zawodzie, wyzsze studia kierunkowe, uprawnienia z zakresu I, II, III, V . Wynagrodzenie 1600-1750 . Mozliwosc nadgodzin, pracy w weekendy. Kontakt mailowy Ogłoszenie z http://www.geodezja.pl/ogloszenia/questbook.php?ka t=ogloszenia o prace
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS