wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-02| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Zmarł prof. Ryszard J. Grabowski

31 stycznia zmarł prof. Ryszard Józef Grabowski, wieloletni pracownik Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.


Zmarł prof. Ryszard J. Grabowski <br />
fot. AW
fot. AW

Prof. Ryszard Józef Grabowski urodził się 1 stycznia 1944 roku w miejscowości Jaskra k. Knyszyna. Ukończył Technikum Geodezyjne w Białymstoku, a następnie podjął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Tam też kontynuował studia doktoranckie. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1984 roku w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej, a tytuł profesora nauk technicznych – w 2000 r.

Był zatrudniony w Technikum Geodezyjnym w Białymstoku, a następnie w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W latach osiemdziesiątych XX wieku rozpoczął pracę na Politechnice Białostockiej. W latach 1987-90 pełnił funkcję prorektora ds. nauki. Przez wiele lat kierował katedrami i zakładami na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. W momencie przejścia na emeryturę w 2014 r., pełnił funkcję kierownika Zakładu Informacji Przestrzennej.

W latach 1992-95 pracował jako profesor wizytujący w Universidade da Beira Interior w Covilhã (Portugalia). W ostatnim czasie był też zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.
Prof. Ryszard Grabowski był członkiem Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk (w kadencji 2011-15). Był promotorem dwóch prac doktorskich, autorem i współautorem wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz recenzentem w 4 przewodach doktorskich oraz 4 przewodach habilitacyjnych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dzisiaj o godzinie 11.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Białymstoku przy ul. Pogodnej 63.

Źródło: Politechnika Białostocka


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS