wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-01| Geodezja, Prawo

Nowy Kodeks budowlany "w najbliższych miesiącach"

„Za rok pokażemy gotowy Kodeks budowlany. Rolą Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego było opracowanie tego aktu i jego projekt już jest. Ministerstwo ma zamiar kontynuować prace nad kodeksem” – zapewnił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego „Stop biurokratyzmowi!”.


Nowy Kodeks budowlany "w najbliższych miesiącach"

Uczestniczący w panelu dyskusyjnym „Prawo budowlane” wiceminister Tomasz Żuchowski przypomniał, że prace komisji prowadzone od 2012 r. nie zakończyły się przed końcem ubiegłej kadencji Sejmu. Teraz rząd skutecznie je sfinalizuje, wykorzystując dorobek komisji oraz opinie i uwagi nadesłane w trakcie konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Ich wysoka liczba świadczy o tym, że opracowany przez komisję projekt nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Wiceminister Żuchowski jest gorącym orędownikiem kodeksu całościowo regulującego formalności procesu inwestycyjnego. „Zmiany są potrzebne: społeczeństwo ich oczekuje, inwestorzy ich oczekują, w końcu gospodarka ich oczekuje, a przecież budownictwo jest podstawowym kołem zamachowym polskiej gospodarki. Aby zmiany nastąpiły, warunek jest jeden: wszystkie grupy interesariuszy muszą dokonać autorefleksji i ustąpić swoim często subiektywnym interesom. Wszyscy chcemy zmian na lepsze: aby było szybciej, sprawniej, efektywniej, a w konsekwencji rzetelnie i pewnie. Jesteśmy zdeterminowani, aby te dobre zmiany wprowadzić, aby rewolucja systemowa przeprowadzona drogą rychłej ewolucji stała się rzeczywistością – powiedział Tomasz Żuchowski.

Źródło: MiIB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
geodezja Może teraz się uda aby docenili GEODETÓW. a JAK NIE TERAZ TO PEWNIE już nigdy .......
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS