wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Duże chmury niestraszne aplikacjom Riegla

Austriacka firma Riegl udostępniła nowe wersje aplikacji RiSCAN PRO, RiMINING oraz RiSOLVE przeznaczonych do przetwarzania danych z naziemnego skanowania laserowego.


Duże chmury niestraszne aplikacjom Riegla <br />
Wizualizacji chmury punktów dla rzymskiego Koloseum za pomocą różnych atrybutów
Wizualizacji chmury punktów dla rzymskiego Koloseum za pomocą różnych atrybutów

Wydania te wyróżnia przede wszystkim nowa baza danych Riegl Point Cloud Database (RDB 2.0). Jak wyjaśnia producent, dzięki niej możliwa staje się wizualizacja i edycja ogromnych zbiorów danych – setek skanów i miliardów punktów jednocześnie. W nowej wersji programów możliwe jest ponadto szybkie przełączanie się między różnymi sposobami wizualizacji chmury (ze względu na wartości poszczególnych atrybutów).

– Jesteśmy zadowoleni, że w jednej platformie udało nam się połączyć tak dobre możliwości przetwarzania, wizualizacji oraz przechowywania danych. Udoskonalając różne aspekty naszego oprogramowania, takie jak kompresja danych, rozszerzone atrybuty punktów, poziomy szczegółowości i kilka innych innowacji, które wprowadzimy przy okazji najbliższych aktualizacji, nasza technologia poczyniła ogromy krok naprzód – powiedziała Ananda Fowler, menedżer ds. oprogramowania dla naziemnego skaningu w firmie Riegl.

Istotne zmiany zaszły także w narzędziach do filtrowania danych – od teraz obsługują one wszystkie atrybuty chmury punktów na każdym etapie przetwarzania. Dzięki temu chmura zachowuje wszelkie atrybuty, w tym intensywność odbicia, liczbę odbić czy wartości odchylenia. Te dodatkowe funkcje pozwolą już wkrótce wprowadzić do aplikacji Riegla nowe narzędzia eksportu.

Źródło: Rielg, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS