Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Duże chmury niestraszne aplikacjom Riegla

Austriacka firma Riegl udostępniła nowe wersje aplikacji RiSCAN PRO, RiMINING oraz RiSOLVE przeznaczonych do przetwarzania danych z naziemnego skanowania laserowego.


Duże chmury niestraszne aplikacjom Riegla <br />
Wizualizacji chmury punktów dla rzymskiego Koloseum za pomocą różnych atrybutów
Wizualizacji chmury punktów dla rzymskiego Koloseum za pomocą różnych atrybutów

Wydania te wyróżnia przede wszystkim nowa baza danych Riegl Point Cloud Database (RDB 2.0). Jak wyjaśnia producent, dzięki niej możliwa staje się wizualizacja i edycja ogromnych zbiorów danych – setek skanów i miliardów punktów jednocześnie. W nowej wersji programów możliwe jest ponadto szybkie przełączanie się między różnymi sposobami wizualizacji chmury (ze względu na wartości poszczególnych atrybutów).

– Jesteśmy zadowoleni, że w jednej platformie udało nam się połączyć tak dobre możliwości przetwarzania, wizualizacji oraz przechowywania danych. Udoskonalając różne aspekty naszego oprogramowania, takie jak kompresja danych, rozszerzone atrybuty punktów, poziomy szczegółowości i kilka innych innowacji, które wprowadzimy przy okazji najbliższych aktualizacji, nasza technologia poczyniła ogromy krok naprzód – powiedziała Ananda Fowler, menedżer ds. oprogramowania dla naziemnego skaningu w firmie Riegl.

Istotne zmiany zaszły także w narzędziach do filtrowania danych – od teraz obsługują one wszystkie atrybuty chmury punktów na każdym etapie przetwarzania. Dzięki temu chmura zachowuje wszelkie atrybuty, w tym intensywność odbicia, liczbę odbić czy wartości odchylenia. Te dodatkowe funkcje pozwolą już wkrótce wprowadzić do aplikacji Riegla nowe narzędzia eksportu.

Źródło: Rielg, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS