wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-28| Teledetekcja

O teledetekcji i sposobach opracowania informacji

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii Morskiej w Szczecinie ukazała się książka „Teledetekcja. Wykorzystanie zdalnej informacji”. Autorami publikacji są: prof. Józef Sanecki, dr Grzegorz Stępień, dr hab. Jan Konieczny, dr hab. Julian Niebylski oraz dr hab. Andrzej Klewski.


O teledetekcji i sposobach opracowania informacji

Monografia składa się z pięciu rozdziałów:
• Interpretacja zdjęć i zobrazowań w procesie zdalnego badania środowiska (ZBŚ);
• Analiza wielopasmowej informacji zebranej na potrzeby ZBŚ;
• Informacyjne opracowanie danych obrazowych;
• Teledetekcja bliskiego zasięgu – przykłady wykorzystania danych obrazowych;
• Metodyka opracowania wyników zdalnego pomiaru odkształceń obiektów wielkogabarytowych na przykładzie badania deformacji kadłuba statku.

Publikacja – licząca 324 strony i wydana w twardej oprawie – może być przydatna dla pracowników inżynieryjno-technicznych biorących udział w opracowaniu zdalnie pozyskanej informacji, głównie dla specjalistów z geodezji i kartografii, geologii i geografii, ochrony środowiska, meteorologii i geoinformatyki, a także budownictwa i inżynierii środowiska.

Źródło: Wydawnictwo Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
może ktoś wie gdie można kupić tę książkę?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
studencie a twój gandalf biały, jak mniemam, zwany potocznie profesorem na wykładzie nie wspominał, że można do takiego koptera dołanczać też inne akcesoria? np. taki specjalny skaner wibracyjny, który byłby szczególnie przedatny w trakcie londowania na punkcie tej osnowy. taki kopter mógłby wtedy wywibrować ten punkt, a tym samym mocno go wzruszyć.
 3 
odpowiedz zgłoś
Ten kładrokopter jest wyposażony gps, niestety aby oddać operat do ośrodka trzeba się sprawdzić na osnowie państwowej, wykonuje się to przez wylądowanie na na punkcie osnowy (jak na lądowisku) i wykonanie pomiaru na osnowie, potem dalej w przestworza skanować, fotografować, termowizjować, interferować, gromadzić meta dane "w locie" z ang. "on-the-fly". Wiem o tym wszystkim z wykładów profesora.
 3 
odpowiedz zgłoś
@alf jak możesz pisać, że ktoś źle zinterpretował jakieś pojęcie? Spójrz tylko ileż tam profesorów i habilitowanych magów ze szczecińskiego hogwartu wypisanych. Miękka oprawa nie uniosłaby wagi tylu tytułów.
 4 
odpowiedz zgłoś
Zdalna informacja, tak się zastanawiam co to jest zdalna informacja? nie nam i nie znalazłem definicji tego pojęcia. Wygląda na to że ktoś źle zinterpretował pojęcie Remote System Information
 2 
odpowiedz zgłoś
to nie może być dron w dronie zazwyczaj w powietrzu kręcą się śmigła. To niezidentyfikowany pojazd latający przypominający drona z angielska zwany UFO.
 1 
odpowiedz zgłoś
A to jest dobre pytanie @nieuświadomiony. Pewnikiem ten dron z okładki, wyglądający notabene jak z lidlowej gazetki, skanuje laserem linię brzegową poniżej. Jak już się zdecydowali na wydanie w twardej oprawie, to można było zainwestować w dobrego grafika.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
niuuświadomiony Być może to głupie pytanie ale od kiedy zdjęcia z drona zwykło się nazywać teledetekcją? Czy nie można było napisać fotogrametria?
 3 
odpowiedz zgłoś
ciekawa publikacja strasznie zniechęca jednak ta zabawka na okładce... grafik płakał jak projektował
 2 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS