wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-28| GIS, Mapy, Firma

Imagis sprzedaje GPS Konsorcjum

Warszawska firma Imagis – dystrybutor cyfrowych map i oprogramowania GIS-owego – sprzedała za symboliczną złotówkę spółkę GPS Konsorcjum.


Imagis sprzedaje GPS Konsorcjum

Firmę GPS Konsorcjum założono w 2009 roku w Legnicy. Pod koniec 2012 roku 100% jej akcji przejął Imagis. Spółka zajmowała się przede wszystkim sprzedażą elektroniki użytkowej, tj. smartfonów i tabletów, a w mniejszym stopniu także dystrybucją urządzeń do nawigacji GPS czy rejestratorów jazdy. Pod koniec 2014 r. prokuratura zarzuciła firmie wyłudzanie VAT-u i zażądała zapłaty 298 mln zł zaległego podatku. W rezultacie w marcu 2015 r. GPS Konsorcjum złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd jednak go odrzucił, tłumacząc, że majątek spółki nie pozwoli nawet na pokrycie kosztów postępowania.

Imagis nie informuje, komu sprzedał tę firmę, wyjaśnia jedynie, że jest to element planu restrukturyzacji. Imagis również popadł bowiem w finansowe problemy, czego efektem było złożenie we wrześniu ubiegłego roku wniosku o ogłoszenie upadłości. I w tym przypadku sąd go oddalił. W uzasadnieniu wskazano na brak generowania przez Imagis wystarczających środków na przeprowadzenie układu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS