wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-27| GIS, Mapy

Nowości w kaliskim geoportalu

Serwis mapowy Urzędu Miasta Kalisza wzbogacił się o nowe warstwy oraz narzędzia do wizualizacji danych.


Nowości w kaliskim geoportalu

Warstwa „Demografia” zawiera dane demograficzne z lat 2014 i 2015 (stan na 1 września). W odróżnieniu do danych GUS-u prezentowanych na Portalu Geostatystycznym (zagregowanych dla gmin) udało się przedstawić zjawiska demograficzne w odniesieniu do podziału miasta na osiedla. Na warstwie pokazano takie dane, jak: wiek mieszkańców, liczba ludności, liczba ludności w wieku przedprodukcyjnym/produkcyjnym/poprodukcyjnym (dane w ujęciu ogólnym, w rozbiciu na kobiety/mężczyzn). Założeniem prac nad warstwą demograficzną jest stworzenie tzw. osi czasu prezentującej zmiany demograficzne w mieście w ujęciu wieloletnim.

Druga nowa warstwa to „Pożary”, która – jak wskazuje nazwa – stanowi wizualizację zdarzeń związanych z pożarami. W pięciu podwarstwach zawarto dane ze zdarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni lat 2010-14. Utworzone zostały obiekty dotyczące pożarów samochodów, budynków, terenów zielonych (np. trawy), śmietników i innych. Warstwa znajduje się w module „Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe”.

Geoportal oferuje ponadto nowe narzędzia:
• pokaż wysokość – dzięki niemu można sprawdzić wysokość w dowolnym punkcie mapy,
• suwak czasu – pozwala na płynną zmianę wyświetlanych warstw (wektorowych lub rastrowych) prezentujących zjawisko w poszczególnych latach,
• selekcja wtórna – po przeprowadzeniu wstępnej selekcji obiektów można swój wybór doprecyzować.

Źródło: Zespół Administracyjny MSIP miasta Kalisza


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS