Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-01-26| Teledetekcja, Edukacja

Studia ze skaningu na AGH

W Katedrze Geoinformacji, Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska AGH dobiega końca szósta edycja studiów podyplomowych „Lotniczy i naziemny skaning laserowy”. Jak co roku grupa czterdziestu uczestników zapoznała się z najnowszymi technikami skanowania i obróbki danych.


Studia ze skaningu na AGH

W ramach studium uczestnicy poznają pełny proces technologiczny począwszy od obsługi skanera laserowego, poprzez planowanie pomiaru, wstępną obróbkę i przetwarzanie danych laserowych. Na zajęciach opracowywane są typowe obiekty inżynieryjno-budowlane, takie jak: chłodnie kominowe, maszty telekomunikacyjne czy rurociągi. Sporządzana jest dokumentacja architektoniczna obiektów zabytkowych. Przedmiotem nauczania jest także integracja skaningu naziemnego i lotniczego, m.in. dla potrzeb inwentaryzacji lasów.
Ze względu na prężny rozwój tej technologii kolejne edycje studiów coraz większy nacisk kładą na modelowanie i wizualizację obiektów 3D.

Wydział dysponuje dwoma skanerami Leica ScanStation C10 i FARO Focus 3D, co umożliwia prowadzenie zajęć terenowych oraz pozwala studentom na samodzielne pomiary.
Zajęcia organizowane są w postaci zjazdów sobotnio-niedzielnych i trwają dwa semestry. Prowadzone są przez pracowników Wydziału oraz ekspertów z innych instytucji i firm produkcyjnych. Studenci w ramach zajęć korzystają z profesjonalnych programów do przetwarzania danych laserowych m.in. Leica Cyclone i pakiet TerraSolid.
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na edycję rozpoczynającą się w lutym 2016 r.

Źródło: KGFiTŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama