wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-26| Teledetekcja, Edukacja

Studia ze skaningu na AGH

W Katedrze Geoinformacji, Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska AGH dobiega końca szósta edycja studiów podyplomowych „Lotniczy i naziemny skaning laserowy”. Jak co roku grupa czterdziestu uczestników zapoznała się z najnowszymi technikami skanowania i obróbki danych.


Studia ze skaningu na AGH

W ramach studium uczestnicy poznają pełny proces technologiczny począwszy od obsługi skanera laserowego, poprzez planowanie pomiaru, wstępną obróbkę i przetwarzanie danych laserowych. Na zajęciach opracowywane są typowe obiekty inżynieryjno-budowlane, takie jak: chłodnie kominowe, maszty telekomunikacyjne czy rurociągi. Sporządzana jest dokumentacja architektoniczna obiektów zabytkowych. Przedmiotem nauczania jest także integracja skaningu naziemnego i lotniczego, m.in. dla potrzeb inwentaryzacji lasów.
Ze względu na prężny rozwój tej technologii kolejne edycje studiów coraz większy nacisk kładą na modelowanie i wizualizację obiektów 3D.

Wydział dysponuje dwoma skanerami Leica ScanStation C10 i FARO Focus 3D, co umożliwia prowadzenie zajęć terenowych oraz pozwala studentom na samodzielne pomiary.
Zajęcia organizowane są w postaci zjazdów sobotnio-niedzielnych i trwają dwa semestry. Prowadzone są przez pracowników Wydziału oraz ekspertów z innych instytucji i firm produkcyjnych. Studenci w ramach zajęć korzystają z profesjonalnych programów do przetwarzania danych laserowych m.in. Leica Cyclone i pakiet TerraSolid.
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na edycję rozpoczynającą się w lutym 2016 r.

Źródło: KGFiTŚ AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS