wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-22| GIS, Teledetekcja

Fotogrametryczne wsparcie Dni Młodzieży

Krakowska firma Geoxy wspiera organizatorów Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), które odbędą się w tym roku w Krakowie.


Fotogrametryczne wsparcie Dni Młodzieży

W ramach wsparcia organizatorzy ŚDM otrzymali nieograniczony dostęp do danych fotogrametrycznych opracowanych przez firmę Geoxy. Są to aktualne zdjęcia lotnicze (pionowe i ukośne – oba typy wykonane za pomocą kamery UltraCam) oraz ortofotomapa całego Krakowa wraz z niezbędnym buforem. Udostępnione materiały ułatwią prace logistyczne związane z organizacją ŚDM.

Firma Geoxy wykonuje również cykliczne naloty fotogrametryczne obszarów najbardziej istotnych z punktu widzenia organizatorów, przede wszystkim miejsca głównego spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem w miejscowości Brzegi (fot. poniżej). Wykorzystywany jest do tego celu profesjonalny bezzałogowy samolot Trimble UX5, który wykonuje zdjęcia o pikselu terenowym 2,5 cm. Na ich podstawie opracowywana jest wysokorozdzielcza ortofotomapa.

Materiały fotogrametryczne powstałe podczas cyklicznych nalotów będą stanowić Archiwum „Światowych Dni Młodzieży 2016” i zostaną opublikowane przez organizatorów oraz firmę Geoxy na swoich stronach internetowych.

Źródło: Geoxy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zacnie, bardzo. zamiast na marketing papieski radziłbym położyć nacisk na jakość roboty, którą uprawiacie jako podwykonawcy, na naukę nigdy za późno.
odpowiedz zgłoś
UltraCam Za pomocą tej kamery wykonane były opracowania miasta, natomiast za pomocą systemu UX5, jak wskazuje powyższy tekst, wykonywane są cykliczne naloty obszarów najbardziej istotnych z punktu widzenia organizatorów
 1 
odpowiedz zgłoś
UltraCam ŚDM: samolot Trimble UX5 kamera UltraCam. Nie jestem pewien czy ta kamera udźwignie ten samolot ...
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS