wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-21| GIS, Mapy, Firma

Emapa przejmuje MapaMap

15 stycznia Emapa nabyła od Imagisu prawa do serwisu, oprogramowania, baz danych i znaku towarowego MapaMap.


Emapa przejmuje MapaMap

Ruch ten ma na celu zapewnienie dalszego rozwoju oprogramowania nawigacyjnego MapaMap w ramach grupy kapitałowej przy jednoczesnej optymalizacji kosztów rozwoju aplikacji i aktualizacji danych. Dzięki temu ruchowi dane kartograficzne MapaMap zostaną wzbogacone o zasoby Emapy.

Przejęcie praw do marki MapaMap wpisuje się w politykę grupy kapitałowej, zgodnie z którą to Emapa ma być wiodącą spółką w grupie i to Emapa ma odpowiadać za rozwój technologii geoinformacyjnych. MapaMap jest rozpoznawalną marką i ma silną pozycję na rynku nawigacji GPS – zwłaszcza PND.

Poza wzbogaceniem aplikacji w dane mapowe autorstwa Emapy firma planuje odświeżyć jej interfejs oraz wzbogacić o funkcje zbieżne z głównym profilem klientów tej spółki, tj. branżą transportowo-logistyczną. Tym samym poza kontynuowaniem dystrybucji programu wśród dotychczasowej grupy docelowej, firma chce wprowadzić go także na nowe rynki. MapaMap zostanie również jednym z komponentów nowego, kompleksowego rozwiązania typu SaaS: Emapa Web, przeznaczonego m.in. do zarządzania transportem czy lokalizacji. Jego premiera już niebawem.

Źródło: Emapa, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS