Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-21| GIS, Mapy, Firma

Emapa przejmuje MapaMap

15 stycznia Emapa nabyła od Imagisu prawa do serwisu, oprogramowania, baz danych i znaku towarowego MapaMap.


Emapa przejmuje MapaMap

Ruch ten ma na celu zapewnienie dalszego rozwoju oprogramowania nawigacyjnego MapaMap w ramach grupy kapitałowej przy jednoczesnej optymalizacji kosztów rozwoju aplikacji i aktualizacji danych. Dzięki temu ruchowi dane kartograficzne MapaMap zostaną wzbogacone o zasoby Emapy.

Przejęcie praw do marki MapaMap wpisuje się w politykę grupy kapitałowej, zgodnie z którą to Emapa ma być wiodącą spółką w grupie i to Emapa ma odpowiadać za rozwój technologii geoinformacyjnych. MapaMap jest rozpoznawalną marką i ma silną pozycję na rynku nawigacji GPS – zwłaszcza PND.

Poza wzbogaceniem aplikacji w dane mapowe autorstwa Emapy firma planuje odświeżyć jej interfejs oraz wzbogacić o funkcje zbieżne z głównym profilem klientów tej spółki, tj. branżą transportowo-logistyczną. Tym samym poza kontynuowaniem dystrybucji programu wśród dotychczasowej grupy docelowej, firma chce wprowadzić go także na nowe rynki. MapaMap zostanie również jednym z komponentów nowego, kompleksowego rozwiązania typu SaaS: Emapa Web, przeznaczonego m.in. do zarządzania transportem czy lokalizacji. Jego premiera już niebawem.

Źródło: Emapa, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS