wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-20| GNSS

Nowość o modelowaniu odkształceń litosfery z wykorzystaniem GNSS

W Księgarni Geoforum.pl można już nabyć książkę pt. „Modelowanie numeryczne odkształceń litosfery z wykorzystaniem obserwacji GNSS” pod redakcją naukową dr. hab. Janusza Bogusza.


Nowość o modelowaniu odkształceń litosfery z wykorzystaniem GNSS

Celem realizacji badań opisanych w ramach niniejszej monografii było opracowanie modelu współczesnych deformacji powierzchni litosfery na obszarze Europy Środkowej i Polski na podstawie sieci permanentnych stacji geodezyjnych ASG-EUPOS (Aktywna Sieć Geodezyjna) i EPN (EUREF Permanent Network), analiza pod kątem ich przydatności do badań dynamiki powierzchni Ziemi, jak również konstrukcja modelu analitycznego na bazie informacji geologicznych.

Monografię tę, która umożliwia również zapoznanie się z aktualnym stanem wiedzy z dziedziny zaawansowanego opracowania obserwacji satelitarnych zgromadzonych na stacjach permanentnych GNSS, recenzenci uznali za wyróżniającą się publikację w dziedzinie badań nad regionalnymi ruchami neotektonicznymi.

Dr hab. Janusz Bogusz jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, specjalistą w zakresie geodezji fizycznej i geodynamiki.

Publikacja ukazała się w miękkiej oprawie nakładem Wydawnictwa WAT i liczy 206 stron. Jest dostępna w Księgarni Geoforum.pl w cenie 35 zł.

Źródło: Wydawnictwo WAT


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS