wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-20| Teledetekcja

Cobalt 3D Imager: nowe narzędzie pomiarowe marki Faro

Firma Faro Technologies poinformowała o wprowadzeniu na rynek układu skanerów Faro Cobalt 3D Imager z szerokimi możliwościami adaptacji. Urządzenie pozwoli przenieść zautomatyzowane procesy metrologiczne w sektorze wytwórczym na wyższy poziom – zachwala je producent.


Cobalt 3D Imager: nowe narzędzie pomiarowe marki Faro

Instrument Faro Cobalt 3D Imager został wyposażony w dedykowany zintegrowany system przetwarzania danych – to nowatorskie rozwiązanie w branży. Inteligentny czujnik pozwala na konfigurowanie układu wielu skanerów, umożliwiając producentom przemysłowym znaczną poprawę wydajności. 3D Imager można umieszczać praktycznie w każdym miejscu procesu produkcyjnego w dowolnej liczbie. Urządzenia Cobalt mogą skanować jednocześnie i być obsługiwane z jednego komputera.

Cobalt to idealne rozwiązanie dla środowiska produkcyjnego. Urządzenie można bez trudu zamontować na pomoście obrotowym, robocie lub w komórce kontroli przemysłowej. Dzięki połączeniu projekcji światła niebieskiego, aparatów stereoskopowych i zaawansowanego zintegrowanego systemu przetwarzania danych Cobalt jest w stanie rejestrować miliony punktów 3D w kilka sekund. Dzięki wysokiej rozdzielczości, automatycznej ekspozycji i trybowi HDR (High Dynamic Range) Cobalt profesjonalnie radzi sobie ze złożonymi częściami o drobnych detalach, zmiennych kolorach, teksturach i współczynniku odbicia. Cobalt oferuje szybkie, spójne pomiary w zakresie kontroli jakości i inżynierii odwrotnej części, zespołów i narzędzi — niezależnie od operatora.

– Cobalt w niezawodny sposób dostarcza dokładne dane 3D w ramach zautomatyzowanego procesu roboczego. Instrument jest wolny od ograniczeń dotyczących liczby czujników w układzie skanerów, co redukuje czas cykli kontroli. Ten fakt sprawia, że jest to doskonały nowy produkt wzmacniający obecną ofertę firmy Faro — mówi Simon Raab, prezes i dyrektor generalny Faro. – Cena oraz cechy Faro Cobalt sprawiają, że jest to oszczędne, wszechstronne i wygodne urządzenie, które zapewnia szybki zwrot z inwestycji w wielu zastosowaniach pomiarowych i w ramach projektowania produktu – wyjaśnia.

– Jesteśmy wyjątkowo dumni ze zgłoszonego do opatentowania zintegrowanego systemu przetwarzania danych, który ułatwia integrację urządzenia w zaawansowanych środowiskach produkcyjnych. W połączeniu z oprogramowaniem CAM2 Measure 10 firmy Faro można wykorzystać nieograniczoną liczbę urządzeń Cobalt do jednoczesnego rejestrowania większych powierzchni lub złożonych części. Konfigurowalne pole widzenia, inteligentne zintegrowane przetwarzanie danych chmur punktów oraz rozdzielczość dopasowują się do wszechstronnych potrzeb pomiarowych. Nasza analiza pokazuje, że w przypadku kontroli dużych powierzchni układ wielu skanerów Cobalt jest szybszy, bardziej elastyczny, dokładny, przystępny cenowo oraz łatwiejszy w obsłudze niż zrobotyzowane optyczne systemy pomiarowe lub skanery liniowe dostępne na rynku – dodaje Simon Raab. Cobalt przewyższa wymienione systemy pod względem parametrów, takich jak: rozdzielczość i szybkość przetwarzania, wysokość profilu i wagą.

Urządzenie Faro Cobalt 3D Imager jest przeznaczone do szybkiej i łatwej integracji z rozwiązaniami stosowanymi na hali produkcyjnej. Cobalt bezproblemowo współpracuje z w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem pomiarowym Faro CAM2 Measure 10.

Źródło: Faro Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS