wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-18| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Kataster

Prace o modelach geopotencjału i modelowaniu na poziomie LoD3 najlepsze

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy autorów najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych na kierunku geodezja i kartografia. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Prace o modelach geopotencjału i modelowaniu na poziomie LoD3 najlepsze

Kategoria: prace magisterskie
I miejsce – Piotr Spadarzewski „Analiza porównawcza funkcjonałów modeli geopotencjału wyznaczanych satelitarnie”; Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, Katedra Geodezji i Astronomii Geodezyjnej; opiekun: dr Tomasz Olszak.
II miejsce – Adam Potocki „Projekt systemu geoinformacyjnego dla pszczelarzy z wykorzystaniem metodologii MDA”; Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji; Instytut Geodezji, Zakład Teledetekcji i Fotogrametrii; opiekun: dr hab. Elżbieta Bielecka.
III miejsce – Aleksandra Knapik „Optymalizacja nadzorowanej klasyfikacji obrazów teledetekcyjnych z wykorzystaniem układów GPU i przetwarzania równoległego”; Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Instytut Geodezji i Geoinformatyki; opiekun: dr Przemysław Tymków.
Wyróżnienia:
1. Kinga Wojtkowska „Wykorzystanie szumu cętkowego do klasyfikacji pokrycia terenu na podstawie obrazów radarowych”; Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP; opiekun: dr Przemysław Kupidura;
2. Dominik Piętka „Implementacja Europejskiego modelu Quasi-geoidy Grawimetrycznej EGG2008 na obszarze Polski”; Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, Katedra Geodezji i Astronomii Geodezyjnej; opiekun: dr Tomasz Olszak.

Kategoria: prace inżynierskie
I miejsce – Tomasz Piegat, Wojciech Piotrowski „Wykonanie trójwymiarowego modelu budynku na poziomie LoD3 z wykorzystaniem integracji wybranych technik fotogrametrycznych”; Politechnika Warszawska, Wydział Geodezji i Kartografii, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i SIP; opiekun: dr hab. Zdzisław Kurczyński.
II miejsce – Aleksandra Gontarska, Łukasz Czerwonka „Określenie objętości wybranego zwałowiska materiałów sypkich”; Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Instytut Inżynierii Technicznej; opiekun: prof. Józef Czaja.
III miejsce – Kamil Kaczorowski „Budowa kolimatora do wyznaczania niestałości osi celowej lunet geodezyjnych”; Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Katedra Geomatyki; opiekun: dr Tadeusz Szczutko.
Wyróżnienie:
1. Piotr Michoń „Stworzenie aplikacji do obliczeń geodezyjnych na urządzenia z systemem Android”; Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna z siedzibą w Rzeszowie, Wydział Przedsiębiorczości; opiekun: dr Jacek Derwisz.

W tej edycji konkursu zgłoszono 56 prac magisterskich i 14 prac inżynierskich (w zmaganiach mogły brać udział prace obronione w roku akademickim 2013/14 i 2014/15). Głównym celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu planowane jest na przełom marca i kwietnia br.

Źródło: SGP, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS