wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-15| Geodezja, Edukacja

Technika geodezyjne w rankingu 2016

Już po raz 18. dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłosiły Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Przyjrzeliśmy się mu pod kątem szkół kształcących w zawodzie technik geodeta.


Technika geodezyjne w rankingu 2016 <br />
fot. AW
fot. AW
W pierwszej setce najlepszych techników w Polsce znalazło się 11 szkół kształcących geodetów (tabela poniżej). Najlepiej oceniono Technikum nr 1 w ZSB im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze, które zajęło w rankingu 19. miejsce. Wszystkie te placówki zgodnie z postanowieniami kapituły rankingu otrzymały tytuł Złotej Szkoły 2016.

W rankingu techników uwzględniono te placówki, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w technikach, oraz do egzaminu zawodowego przystąpiło minimum 50% absolwentów. Wzięto pod uwagę : sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych (25%) i dodatkowych (25%) na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych (30%). Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Miejsce
w rankingu 2016

Nazwa szkoły

Miejscowość

Miejsce
w rankingu 2015

Miejsce
w rankingu 2014

Wskaźnik rankingowy

19.

Technikum nr 1
w ZSB
im. Tadeusza Kościuszki

Zielona Góra

64.

32.

62,17

23.

Technikum nr IV w ZSEiO

Przemyśl

134.

93.

60.22

24.

Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe
im. St. Kluźniaka

Warszawa

37.

63.

60,18

32.

Technikum nr 13 w ZS Geodezyjno-Technicznych

Łódź

22.

57.

58.10

43.

Technikum nr 6
w ZSD-GiL im. Augusta Witkowskiego

Jarosław

68.

35.

56.39

46.

Publiczne Technikum nr 1
w ZSTiO
im. K. Gzowskiego

Opole

27.

45.

55.82

47.

Technikum Budowlano-Geodezyjne
w PSBiG

Lublin

46.

246.

55.55

59.

Technikum
w ZS nr 1

Wieluń

153.

95.

53.59

75.

Technikum
w ZSP im. Ignacego W. Zakrzewskiego

Żelechów

272.

127.

52.03

85.

Technikum Zawodowe nr 1
w ZS Budowlanych

Szczecin

144.

138.

51.27

96.

Technikum Budowlano-Geodezyjne
w ZSBG

Białystok

99.

179.

50.05

Osobny ranking stworzono dla egzaminów zawodowych. Wynik zdawalności szkoły w danym zawodzie został odniesiony do średniej krajowej zdawalności dla danego zawodu w grupie techników. Średnia ważona ze wszystkich współczynników dla szkoły w poszczególnych zawodach, określa zdawalność egzaminu zawodowego. Wskaźnik końcowy tego kryterium jest iloczynem zdawalności oraz przystępowalności do egzaminów w danym technikum. W tabeli poniżej dziesiątka szkół, których uczniowie najlepiej zdali egzaminy zawodowe dla zawodu technik geodeta.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pozdrawiam absolwent... Są dwa największe kłamstwa w życiu człowieka - JUTRO i WCZORAJ. Tak filozoficznie w sobotni poranek...
 1 
odpowiedz zgłoś
Technikum z Żelechowa Jeżeli sądzisz, że technikum w Żelechowie nie powinno być w czołówce szkół geodezyjnych to powinieneś zobaczyć które ta szkoła zajmuje miejsca w olimpiadach geodezyjnych. Pozdrawiam absolwent...
 3 
odpowiedz zgłoś
A mnie zastanawia sam ranking. Jak to możliwe, że w tym rankingu można awansować w rok o: 111 pozycji (Przemyśl), 94 pozycje (Wieluń) lub 197 pozycji (Żelechów)! Czy ktoś w ogóle czuwa nad doborem kryteriów, które decydują o pozycji szkoły w rankingu?
 5 
odpowiedz zgłoś
Niestety nawet po najlepszych technikach geodezyjnych abiturientów czeka bezrobocie, bo rynek od dawna jest PRZESYCONY! i trzeba to powiedzieć głośno, wbrew bełkotowi dyrektorów szkół i profesorów wyższych uczelni, którzy ciągle ogłaszają nowe nabory i reklamują geodezję jako najbardziej dochodową dziedzinę. Niestety te czasy już za nami, właśnie m.in. dzięki corocznym armiom nowokształconych geodetów, których rynek już od dawna nie mieści!
 2 
 20 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS